Ormanların canlılar üzerine etkileri nelerdir?

Ormanların insan sağlığına etkileri nelerdir? Ormanlar nasıl korunur?

Ormanlar dünyada olmazsa olmaz bir oksijen kaynağıdır. Bunun yanı sıra toprak kaymasını da önlemektedir. İNsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için oksijene ihtiyaçları vardır. Bu anlamda ormanlar insanlar için gereklidir. Bu yüzden ormanları korumamız gerekir. Ormanları korumak için de ateş yakmamalı, ormanlara cam, metal tarzı maddeler atmamalı ve ağaçları kesmemeliyiz.

Ormanlar gelişen teknoloji ile soluduğumuz pis havayı bize temiz hava olarak dönüştüren yardımcı kendi hallerinde olan ağaç topluluğudur. Ormanlar bize oksijen yardımı ile birlikte birçok hayvanın doğal yaşam alanıdır. Ağaçları da onları kesmeyerek, ateş ile aynı yerde barındırmayarak, cam ve çöpleri ormanlara atmayarak gayet güzel şekilde koruyabiliriz. Bir de yıkıp ev yapmamalıyız.

Ormanlar hem insanlar hem hayvanlar hemde ekosistemin kusursuz işlemesi için şart olan doğa harikalarından birisidir. Günümüzde ülkemizde dahil yeşil ormanlar rant için yok ediliyor, ve beton yapıyorlar her yeri. Ormanlar doğal afetleri önler, oksijen deposudur daha sağlıklı yaşam sürmemizi sağlar, 1 hektar çam ormanı yılda 30 ton oksijen üretir. Kısacası beden ve ruh sağlığımız için ormanlar faydalıdır. Doğamızı ormanları korumak için yerlere izmarit vb yanıcı madde atmamalıyız,

Ormanlar insanları yaşam kaynağı olduğu gibi ormanlar olmazsa insanlar yasamlarını sürdüremez hale gelir çünkü ormanlar insanların oksijen kaynağıdır. Ağaçlardan soluduğumuz oksijen bizim yaşamamızı sağlamaktadır. Günümüzde ormanların yok edilmesi ile ve ormanlara atık maddeler yanıcı maddeler zarar verici maddeler atarak insan yaşamını derinden etkilemiş oluyoruz. ÇOğu hayvanların yaşam alanı doğadır ve ormanda yaşamlarını sürdürmeye çalışırlar bu yüzden ormanlar hayvanlar için çok önemi vardır. Orman bütün canlıların nefes almasını sağlar ve bize düşen görev ise ormanları korumak, temiz tutmak daha fazla çoğaltmak, yanıcı zarar verici ve dönüşümü olmayan maddeler atmamak, doğada yok olması zor olan maddeleri atmamak ve bu alanları koruma altına almaktır.

Ormanlar canlılar için hayati önem taşır. Ağaçlar oksijen kaynağıdır. Ormanlar birçok canlının doğal yaşam ortamıdır. Ormanlar su kaynaklarının azalmasını ve erozyonu önler. Ağaçlardan elde edilen odun çeşitli yerlerde kullanılır.

Bence bu soru biraz garip çünkü sanki dünyaya beton pramidlerin içerisinde gelmiş birisinin sorması gereken soru gibi hayatta kalma sebebimiz ağaçlar oksijen üretir hayvanlar ve insanlar bu oksijeni tüketip geriye karbondioksit salınımı yaparlar ağaçlar ise karbondioksiti yeniden oksijene çevirir ve bu dünkü sürekli devam eder.

Bir kere ormanlarda canlı çeşitliliği çok fazladır. Yani çoğu canlı için orman yuvadır. Orman çoğu canlıya yuva olmakla yetinmiyor ve atmosferimizdeki karbondioksitleri oksijene çeviriyor. Aslında ormanlar yok olursa canlılarda, insanlarda çok kısa bir süre içerisinde yok olacaktır. Bu çok kesin bir yargı. ÇüNkü ormanlar olmazsa bizler hava kirliliği yüzünden ölürüz. Canlıların çoğu ise yuvası yok olduğu için ölür. Diğer kalan canlılar ise gine hava kirliliği yüzünden ölür. Yani ormanlar bizim değerini bilmediğimiz mücevherler.

Ormanlar doğal yaşam alanlarıdır. Hayvanlar için hem ev hem de beslenebileceği alanlardır. Ormanlar olmazsa çoğu hayvan türü yaşayacak alan bulamaz. Son günlerde çıkan yangın haberlerine bakıyoruz milyonlarca hayvanın öldüğünü duyduk bu çok kötü bir durum. Eko çeşitlilik azalıyor hem de bu korunmasız hayvanların canına zarar veriyoruz. Kısaca ormanları koruma = hayvanları korumaktır.

Canlılar sadece insanlardan ibaret değiller hayvanlar ve bitkiler de mevcuttur hayvanların ve bitkilerin yaşamlarını sürdürebilmesi için onların doğal ortamları ormanlar olarak bilinmektedir orman içerisinde canlılar yaşamlarını sürdürür canlı popülasyonunun yani canlı ekosisteminin yaşamlarını sürdürebilmesi ve yaşamlarına devam edebilmesi için orman içerisinde bulunan ve Ormandan elde edilen yemişler sayesinde kendilerini Besler ve kendilerinin geçirmelerini sağlarken aynı zamanda canlıların orman üzerinde değişik türden etkileri bulunmaktadır canlılar Yediği yiyecekler sayesinde orman içerisinde bir yenilenme popülasyonu oluşturmuşlardır hayvanlar ürettikleri dışlar sayesinde bitkileri beslerken canlı tutarken o bitkilerin yetişmesi yani protein sağlaması sonucunda aynı zamanda kendileri de beslenirler yani Ormanla canlılar arasında tam bir döngü sistemi bulunmaktadır.

Ormanlar canlıların yaşam gereksimidir. Ormanlar olmazsa oksijen alamayız. Ormanlar olmazsa çiçekler ve böcekler ve hayvanlar yaşayamaz. Onlar olmazsa bizde hayatta kalamayız. O yüzden ormanların canlılar üzerindeki etkisi çok büyüktür.

Ormanları korumak için özellikle şu mangaldan dönenler o ateşi söndürmeliler. ÇöP bırakmamalılar etrafta. Nasıl buldularsa öyle bırakmalılar. Ormanlar canlıların yaşam alanı. Herkes bir şeylere saygı göstermek zorunda.

Ormansız bir hayat çöp bir hayata benzer orman olmasaydı oksijenli havayı bile sargılayamazdık, şükretmeliyiz ki ormanlar var, temiz hava yeşillik alıyoruz.

Ormanlar, yeryüzünün akciğerleridirler. İNsanların temiz nefes almaları ve yağmurların yapmasının en büyük sebebi ormanların varlığıdır. Aslında dünyada orman yangınlarının söndürülmesi çalışmalarına bütün ülkelerin el birliği ile yardım etmesi gerekir. Yani ormanın yaşatılması için tüm insanlar seferber olmalıdır. Ayrıca ormanların yani ağaçların kağıt kullanımı üzerinde de önemi büyüktür.

Ormanlar agaclarla yesilliklerle doludur agacaların bulundugu yesilliklerin bulundugu yerde oksijen olsun temiz hava olsun bol sekılde vardır bence ayrıca gunumuzde pek bırkmadılar her yer toz revan oldu ben bazen kacmak istiyorum ormanlara misal bence insan piskolojisine bile iyi geliyordur yani bana iyi geliyor en azından hayattan ordayke tad ala biliyorum suan burada para kazanmak icin yazmaya baslamıstım ama bence paradanda cok burda guzel sorula ve farklı mantıklarla tanıstım guzel sevindirici

Ormnalar insanlar icin pek degerli sayılmıyor malesef ama farkında olmamız gereken bazı seyler var hayvanlar genelikle yasamlarını ormanlarda sürdürüyor ve insanlar bence onların yasamlarını ellerinden alıyor ısrarla birseyler yapılmalı ve birseylerin onune gecilemeli artık dünya bu sekilde devam ederse ve insanlar bu denli acımasız ve anlayıssız olaya devem ederlerse dünya zerinde ne orman kalacaktır ne de hayvanlar sadece ormanlar katledilmiyor anlıyacagımız ormanları katlederlerken bunun yanında hayvanlarıda malesef katlediyoruz yani bunu artık insanların anlaması gererkki artık ormanları katletmemeliyiz canlıların hayatlarına da bu denli göz dikmemliyiz her karsılıklıdır dogadan calarsanız dogada elbet birseyleri sizden calacaktır

Ormanlar olmazsa yaşam kaynağımız kalmamış olur ağaçlar bitkiler bizim yaşamımız için ağaçların yok edilmesi bizim yaşamımızı büyük tehlikeye atar bu yüzden oldukça çok ağaç ve fidan dikimi yapmalıyız insanlar için önemli olduğu kadar hayvanlar için de önemlidir ormanlar bizim bina diyebileceğimiz yerler değildir ormanları mahvetmemeliyiz

Ormanlar insanların akciğerleridir onlar karbondioksit gazını fotosentez yaparak oksijen yaparlar ve havayı temizlerler insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için ormanlar gereklidir

Ormanlar oksiken üretirler, hayvanların doğal barınağıdır, ürettikleri oksijen canlıların yaşam kaynağıdır.

Ormanlar yaşayanların yaşam kaynağıdır. Ah onlar olmasa biz olmazdık ki.