Orta vadede nelere yatırım yapılmalı?

Arkadaşlar orta vadede yatırım için ne önerirsiniz? döviz, hisse senedi, altın ve diğer yatırımlar nedenleri ile yazar mısınız;?

Hisse senedi uzun vadeli bir yatırım aracıdır.Hissesine ortak olacağınız halka açılmış şirketin yıl sonunda yapacağı kar marjına göre hisse oranında bir getiri sağlarsiniz.Altın veya döviz ihtiyaç anında hemen elden çikarabileceğiniz için daha uygun bir yatırım aracı olabileceği kanaatindeyim.

Teşekkürler değerli arkadaşım, bende bu düşüncedeyim. biraz altın, biraz döviz, biraz hisse ve birazda hazine bonosu almayı tercih ederdim.

Kısa ve orta vadeli bir yatırım yapılacağında dolayı altın ve dövize yatırım yapılabilir. Bu iki yatırım aracı da kısa ve orta vadede iyi para kazandırır.

Orta vadeli yatırımlar genelde altı ay ile bir yıl gibi zaman arasında yapılan yatırımları kapsamaktadır. En iyi yatırım bence Türk Lirası olarak vadeli mevduat hesabıdır. Hisse senede alım satım işi şu an için hiç iyi bir yatırım aracı değildir. Eğer elinde kişinin ev alacak kadar bir miktar var ise ev alınmalıdır. Çünkü ev her zaman para eder ve paranızın değerine değer katar, hiçbir zaman ev alan bir kimse evini satıp zarar etmemiştir. Bir de yatırım yapacak kişilerin kendi aklını kullanmaları gerekmekte, her yiğidin yoğurt yemesi farklı olur, bana doğru gelen bir konu, size göre doğruyu yansıtmaz. Bunlara dikkat edilmeli, iyi bir analiz sonucu kendi kararını kendisi vermelidir.

Dolara ve hisse senetlerine orta vadeli bir yatırım yapabilirsiniz. Veya bitcoin ve forex fiyasalarına.

Orta vadede veya uzun vadede yatırım için kripto paralar oldukça iyi olabilir fakat inişler ve çıkışlar çok değişken olabiliyor iyi takip etmek ve doğru zamanda yatırım yapmak gerekli. Mesela son zamanlarda bitcoin baya düşüş yaşamamıştı fakat 2’ye ve daha fazla katlanan kripto paralarda oldu şuan onu düşükken alanlar parasını katladı.

Orta vadede yatırım yapmak için paranızın kaybının sizi etkilememesi gerek eğer etkileyecekse bankada bir kaç aylık faize koymak mantıklı yoksa borsa döviz altın bunlar uzun vadede kazandırıp kısa vadede insanları zarara uğratabilir

Bitcoini de düşünebilirsiniz. Orta vadeli 500-10.000 tl arası tutarlarla normalde düzeyde kazanç elde edebilirsiniz.

Orta vade yatırım yapacaksanız size tavsiyem hızla yükselmeye devam eden Bitcoin almanızdır. Paranızda kayıp olmaz ,yatıracağınız miktara göre de yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Orta vadeli yatırım deyince benim ilk aklıma gelen arsa oluyor. Tabii arsanın konumuna göre bu yatırım şekli uzun vadeye de dönüşebilir. Ben iki yaşındaki oğlum için altın hesabı açtım ve her ay üç beş biriktirmeye çalışacağım. Bu birikimi de ileride onun ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmayı düşünüyorum.

Ben de bankaların vadeli mevduat hesabını öneririm. Özellikle günlük işleyen faiz dolayısıyla artan parayı görünce her ay daha fazla miktarda para yatirmaniz olası. Birikim yapma adına bir nevi gaz veriyor denebilir bu yöntem için.

Kripto paralar hakkında bilgi sahibi isen çok güzel yatırımlarda bulunup paranı katlayabilirsin.

Altın bu tür yatırımlar için en uygunu. Türk insanı olarak da riske girmek istemediğimiz için orta vadede altın güzel getirisi de olan bir yatırım aracı.

Kısa yoldan en iyi yatırım kesinlikle altın ve döviz dir çünkü elden çıkarması daha kolay ve kar oranı yuksek.

Elbette döviz ve altın olmalı çünkü aniden yükselip düştükleri için yatırım yönünden iyi kâr elde edilebilir.