Ortak binada oturmanın zorlukları nelerdir?

Ortak binada oturuyorum bazen apartman sakinleriyle gürültü temizlik gibi konularda sorun yaşıyorum bence ortak binada oturmak zor siz ne düşünüyor sunuz?

Ortak binada oturmanın gerçekten çok büyük sıkıntılari var. Özellikle günümüzde insanlar çocuklarına bile tahammül edemezken yabancı birine çok tahammül etmesi zordur. Çünkü çeşit çeşit insan var.

Kesinlikle rahat olamıyorsunuz sürekli gözlem altındasınız arkadaşlarınız sevgiliniz gece hayatınız çapkınlık durumlarınız birinci dereceden en iyi istihbarat yöntemleri ile takip edilir sıkılır canınızdan bezersiniz.

Zorlukları var tabi. Gürültü sorunu hep var. Ortak yaşamda insanlar birbirlerine saygılı olmalıdır. Şayet anlayışlı komşular varsa ve empati yaparlarsa sorun yaşanmaz. Ama laftan anlamayan, her fırsatta kavgaya hazır insanlar varsa vay halinize!

Sahsen ben müstakil evde oturuyorum daire tarzi evleri tercih etmiyorum gürültü ses gibi rahatsızlıklar oluyor istedigim gibi davranamiyorum özgürlüğünü yasayamıyor insan.

Ses seni rahatsız edebileceği gibi sen de ses yapmaktan çekinerek kendin rahat olamıyorsun.

Ortak binada komşularınla anlaşamazsan zordur tabi ama anlaşırsan bir zorluğu olmaz ama evi tek katlı yapmayı ben daha çok tercih ederim.

Ortak binada oturmak insanları ortak bir şekilde yaşamaya ve birbirlerinin haklarına karşı saygılı olmaya yöneltir.

Hiç istemediğim Ama mecburiyetten ortak binada yaşamak zorunda olduğum bir gerçek. Apartmanda herkes bencil malesef.sorunlu bir apartmanda oturuyorum ve kapıdan polis eksik olmuyor. Oturacağınız yeri doğru seçmelisiniz.

Ortak binada oturmak her açıdan çok zordur. Hatta özellikle kiracıysanız. Diğer apartman sakinleri sanki sizin evinizde yaşıyormuş gibi ses yapar, camlardan bir şeyler sirkeler ve daha nicesi. Parasıyla oturduğunuz yerde emanet gibi yaşarsınız. En iyisi müstakil ev ama oda herkese nasip olmuyor ne yazık ki.

Çöpleri bitmez gürültüleri bitmez yaptğı yemek kokuları bitmez yukardan gelen ayak sesleri bitmez saymakla bitmez.

Görüş ayrılığına düştüğümüz konular sıkıntı olabilir veya tartıştığımız birisiyle sürekli yüz yüze gelmek canımızı sıkabilir.

Aslında ortak binada oturmanın zorlukları da vardır kolaylıkları da mesela apartman Sakinleri Eğer iyi insanlar sa �şte o zaman güzel bir komşuluk ilişkisi sürdürür sunuz ama apartman Sakinleri sorunluysa �şte o zaman gerçekten de bir sürü zorluğu vardır Bu zorlukların bir tanesi de eğer ki Çocuğunuz varsa ve ses yapıyorsa sürekli azar işitir siniz bu durumda sizi biraz sıkıntıya sokar.

Oturduğunuz bina da yıllardır aynı komşularla birlikteyseniz çok ta sıkıntı olmuyor.