Otomobillerin camına siyah film kaplanması neden yasak?

Bir çok kişi otomobiline siyah film kaplatmak istiyor. Ama yasakmış yasak olmanın nedeni ne?

Çünkü terör olayları çok fazla ve siyah filmlerde içerisi hiçbir şekilde gözükmemektedir. Bu yüzden arabanın içinde ne olduğu gözükmedigi için içerde herşey rahatça yapılabiliyordu. Onun için yasaklandı.

otomobillerde camların siyah film ile kapanmasının nedeni dışarıdan polislerin ve güvenlik ekiplerinin şüphelendiği Bir aracın içerisinde ne olduğunu anlamaması dır. Ayrıca bazen Ebeveynler çocuklarını arabada bırakıp dışarı çıkarlar markete girerler veya başka bir yere giderler bunları internetten televizyondaki haberlerden duymuşsunuzdur zaten ve çocuklar o sıcakta içeride kalırlar ve polis ve halktan insanlar olayı görüp müdahale etmesi gerekir Ama siyah filmli olduğu için göremezler göremedikleri için de müdahale yapamazlar Ayrıca siyah ısıyı çeker Bu yüzden içeride çocuk varsa çok küçük bir çocuksa havale geçirme riski bile vardır Bunların hepsi göz önüne alındığında siyah filmin yasaklanması Gayet doğru bir karardır

Araç içerisinin herhangi bir trafik kontrolünde görünmemesi, ayrıca arka camdan dışarısının dikiz aynasındaki görüntüyü olumsuz etkilemesi nedeniyle kazalara sebebiyet verme.

Otomobilin camlarına siyah film takıldığı zaman aracın içerisi gözükmemektedir. Haliyle trafik ekipleri şüpheli bir durumda araç içini görememekte, şoförün kemer takıp takmadığı görememekte olduğu için siyah filmler yasaktır. Ama numaraları var siyah filmlerin. İçerisi hafiften bile gözükecek film takıldığı taktirde kabul ediyorlar. Sadece komple içerisi gözükmeyen camlar için ceza yazılmaktadır.

Otomobillerin camlarına siyah film çekilmesi yasaktır.Çünkü güvenlik güçleri yapılan bir yol çevirmesinde aracın içindekileri rahatlıkla görmek zorundadır.Ayrıca kemer takılmış mı telefonla konuşuyor mu bunları da siyah film olursa göremez.

Trafik polislerinin aracın içini tam olarak görmesi içeride olabilecek herhangi bir güvenlik ihlaline karşı müdahele etmesi, artan terör faaliyetleri ve kural ihlallerinin tespiti için böyle bir kanun bulunmaktadır. Lakin aracın orjinalinde olan filmlere yazmıyorlar. Zaten film kaplama aslında olası kazalarda cam bütünlüğünü sağlayan ve dağılmayı azaltan bir güvenlik önlemidir.

Arabanın içi görünmüyor çünkü o yüzden polis şüphelenebilir