Oyuncu olmanın zorlukları nelerdir?

Oyuncu olmanın zorlukları ve güzel yanları nelerdir?
">

Girdiği her karakterden kendine bir parça katmaktır. Oyuncular, girdikleri karakterlerin psikolojik yükünü de yüklenirler ve uzun süre rolden çıkamazlar. Kişilikleri daima gelişim değişim içerisindedir ve tabi bu değişim hep iyi olmayabiliyor (girdikleri karakter doğrultusunda) çünkü daima doğru özellikleri olan karakterleri oynamıyorlar.

Ne rahat aile yüzü ne rahat uyku görüyorsun. Yağmurda çamurda rezillik içinde. Allah kolaylık versin. Kolay hiç bişey yok.

Birçok hayat yaşamış gibi deneyim kazanıyorlar bence olumsuz tarafı ise insanların onları günlük hayatlarında oynadıkları role göre yargılayabilmesi.

oyuncularda çok yorulur her gittiğin yerde röportaj yapmak isterler özel hayatına bile karışılır ama parası da iyidir

Hiç istemezdim. Kendi özel hayatın bile yok. Çok fazla çalışıyorsun ve sürekli ezber ve kaliteli iş bekleniyor senden. Birde hayran ve sana sinir olanlar oluyor. Ama iyi bir oyuncuysan kazancın da o derece iyi oluyor.

oyuncu olmak zor yanları çok uzun saatler boyunca çekimler yapılıyor bu çok zor iyi yanları gerçekten çok iyi ücret alıyorlar.

Pek de bir zorluk yok bence sadece sürekli iş bulmakta zorlanabilirler.

oyunculuk stresli bir iştir ama işini iyi yaparsan güzel paralar kazanırsın.

Gerçekte çok farklı olan insanlar bile televizyonda belki kendilerinin bile istemedikleri durumlarda rol alıyorlar.

Oyuncu olmak bana kolay bana göre ama her işin bir zorluğu olduğu gibi bu işinde bir zorlugu vardır. Kolay yanları: fanlarının olması ve onların seni sevmesi
Zorlukları : Bu fanların bazı çok takıntılı olabiliyor. Her yerde tanınmak mesela başka bir kötü yanı
Bu kadar yeter inşallah

Göz önünde olmak

çok güzel bir soru sormuşsun sorun için teşekkür ederim bu konu ile ilgili çok bi bilgim yok .

Oyuncu olmanın şöyle bir zorluğu var. Bence kişi oyununu sergilerken o moduna girmesi lazım. Yoksa kendini tam veremiyor işine. Birde setteyken her türlü zorluğa katlanması lazım. Birde ezber konusunda çok zorlanılabilir.

Güzel yanları: İnsanlar tarafından ilgi , sevgi görmektir. Kötü yanları ise her karaktere ayak uydurmak zorunda kalmaları , bazı insanların sinirini bozucak karakterleri canlandırmak zorunda kalmaları.

Zorluk,işini ne kadar sevdiğine bağlıdır…Sonuç olarak açıkta kalmamak için zorunlu seçilmiş bir meslek değildir oyunculuk…Bu işin artılarını ve eksilerini kabul ederek seçilmiş bir sektördür.Hatta bu sektöre dahil olabilmek adına zorlu süreçler atlatilmaktadir…

Oyuncu olmak pek kolay bir iş değildir ve her iş gibi oyunculuğun da pek çok zorlukları bardır. Bu yüzden oyuncu olmak isteyen bir kişi bunun iyi bir eğitimini almalıdır. Oyınculuğun baslıca zorluklarını sıralayacak olursak bir günde cok fazla çalısmak zorunda kalırlar hatta bazen 2-3 gün uyumadan çalısırlar. Aynı zamanda role girmek zordur. Oynadığı karakteri hissederek canlandırmalı ve onu seyirciye yansıtmayı basarabilmelidir. Rolünü inandırıcı bir sekilde oynamak zorundadır. Bu da herkesin basarabileceği bir iş değildir. Her oyuncu aynı olmaz kimisi çok iyi rol yapar ve seyirciye duyguyu verir ancak kimi oyuncu rolüne çok iyi bürünemez ve seyirciye duyguyu yansıtmakta güçlük çeker. Oyunculuğun başlı başına en zor kısmı da burasıdır zaten. Rolünü iyi yapmak ve bunu seyirciye aktarmak aynı zamanda seyirciyi inandırmak ve etkilemek çok önemlidir. Her ne kadar kolay bir iş gibi görünse de çoğu meslekten daha zor yanları vardır. Bu yüzden herkesin kolaylıkla başarabileceği bir iş değildir.

Oyunculukta sürekli yoğun bir tempoda çok çalışmak gerektirir ve zamanı gerçekten çok değerlidir.Davranışları toplumdaki insanlar tarafından takip edilmekte göz önünde oldukları için daha dikkatli olmalıdırlar.

Belirli bir çalışma saatin olmaz, uyku düzenin olamayabilir, işini iyi yapmalısın, kendine oldukça iyi bakmalısın

Düzenli aralıklarla çalışmamız lazım oyunculugunuzu düzgün yapmanız lazım güzel yanı ise yani yüksek bir kariyer yapıyorsunuz ünlü oluyorsunuz.