Özel güçlü insanlar var mıdır?

Bazı videolarda özel güçlü insanlar gösteriliyor sizce özel güçlü insanlar var mıdır?

Özel gücü olan insanlar şimdilik yok, yani uçan,kaçan, görünmez olan, duvarlardan geçen,sihir yapan gibi.
Bu kişiler olsa mutlaka kanıtlanırdı, diğer türlü hurafelerden farkı yok özel güçleri olduğu düşünülen kişilerin.
Hoca, falcı gibi özel güçlere de ben inanmıyorum.

Dili sayesinde özel güçlü diyebileceğimiz insanlar kesinlikle mevcuttur.

Özel güç olarak neyi algıladığımıza bağlı güler yüz dürüstlük bana göre özel güçtür.

Tamamen montaj öle bişe olması imkansız gibi birşey yani.

Özel güçlü insanların olduğuna inanmıyorum. Böyle bir şey mümkün olamaz. Yaptıkları şeyler sadece ya Fizik ya da montaj.

Özel güçler var evet ama sandığınız gibi geleceği görme benzeri mistik olaylar yaşayan karakterler değiller. Savant insanlar özeldir mesela Daniel Tammet bunlardan biridir. Pi sayısını 5 buçuk saatte ezbere sayan adam dersem herkes tanır. Matematik onun için oyuncak çünkü sayıları renk olarak görüyor. Ayrıca birsürü yabancı dil biliyor hatta Manti adlı kendi dilini bile geliştirmiş. Başka bir örnek Kim Peek. Bir Kitabın iki sayfasını aynı anda okuyan ve belleğinde 9 bin kitap bulunduran yağmur adam , bizim otistik gururumuz Buğra Çankır ise Mutlak Kulak yeteneğine sahip yani doğadaki tüm sesleri doğrudan nota olarak çalıyor olması tescilli bir müzik dehası. Sayısız örnek verebilirim size Savantlık üstelik her zaman doğuştan değil sonradan kaza ile de gelişebilir. Kısaca özel güçleri olan insanlar vardır.

Hayır yok onlar bilinç altında ne yasadıklarına göre öle düşünüyorlar.

Kuranı kerimde bu şekilde bir şey geçmemektir ve bence de yoktur.

Kuranda tek süper güçlü insanlar gaybı (geleceği ) görebilen insanlardır. Tabi bu allahın lütfu ile olur.

bence yoktur onların hepsi montajdır ve insanların bilinç altlarıyla oynuorlar

bence özel güçlü insanlar vardır mesele peygamberimiz insandı evet fakat allahın ona sunduğu mucizeler ve lutuflar vardı bu da bana göre bir özel güç olarak sayılabilir

özel güç diye bir şey yoktur bunlar filmlerden çıkan olaylar.

Özel güç olarak uçmak, görünmezlik, ışınlanmak gibi şeyler yok. Ancak ‘Telekinezi’ diye bir şey var. Telekinezi, eşyaları temassız hareket ettirmektir. Telekinezi yaptığını iddia eden kişiler vardır.

Özel güçü olan insanlar yoktur. Onlar genelde hep filim dizi oyunlar ve video larda karşımıza çıkar. Olsa eğlenceli olurdu biraz daha farklı olurdu hayat. Ama aşırıya kaçmadan olsun olacaksa sonra kötü şeyler olabilir.

Gönül isterdi ki bu sorunun cevabı evet olsun. Kim dünyamızda Avengers ekibi gibi bir ekip istemez ki,ama malasef özel güçlü insanlar yok. Olsalardı bu zamana kadar kendilerini gizleyemezlerdi. Çünkü bunca olaylar yaşanırken dünyamızda elbet birine yardımcı olmak için kendilerini tehlikeye atacak olurlar. Gerçi iyi ki de ya kötüye kullanılsaydı.

Bunların hepsi yalan dolan özel güçlü insan mi olur bence yoktur.

yoktur genelde güç olası birşey değildir onların dğildir.

yoktur ya bence deli kuvveti olan vardır ama :slight_smile:))

Teknoloji ilerledikçe özel güçleri olan insan sayısı artacaktır diye düşünüyorum…:slight_smile:))