Özel üniversitelerin artması işsiziliği arttırır mı?

Evet artırır. Sadece özel değil devlet üniversitelerinin de sayısı artarsa işsizlik daha da artar. Çünkü daha fazla kişi okuyup daha az kişi alacakları için artar.

Evet artırır. Üniversite sayılarının artması işsizlik oranını büyük oranda artırır. Herkes okursa tabikiden olan işi de begenmeyeceklerdir.

Evet arttırır, Üniversite sayısının artması eğitimde kaliteyi sorgulatır ve iyi yetişmemiş mezunlar artar. Diploması olan mezunlar haliyle ara eleman olmak istemedikleri için iş bulmaları zorlaşır. Niteliği yüksek Üniversitelerden mezun olanlar işverenler tarafından daha çok tercih edilir. Hatta çoğu sektörde “ara eleman olan ustalar” teknikerler iş deneyimleri dolayısıyla daha değerlidir, işe alımlarda diplomaya değil de deneyime önem verilmesi de Üniversite mezunlarının iş bulmasını zorlaştırmaktadır.

Özel üniversite okuyan Gençler normal üniversite de okuyan gençlere göre bir miktar daha kolay iş bulabiliyorlar sonuçta para verip de okudukları için ya ailesi tanıdığı tarafından işi zaten sabitlenmiş oluyor yada bazı işyerleri üniversite adını duyunca kabul ediyor bunu da bir tanıdığımdan biliyorum

Özel üniversite okuyan kişiler devlet üniversitesinden mezun olan kişilere göre daha kolay iş bulmaktadır . Bu yüzden işsizlik oranını etkileyebilir ve mezun olan öğrenciler iş bulmakta zorlanabilir .

Özel üniversitelerin artması işsiziliği arttırır mı ?

özel üniversitelerde mezun olan öğrencilerin devlet Üniversitesinde okuyan öğrencilere nazaran daha fazla iş bulma imkanı vardır. Buna göre işsizlik oranı daha çok artar. Fakat devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilerin de eğer torpil araya girerse Onların da iş bulma fırsatı çoktur. Bu da işsizliğin göstergesidir.

Elbette arttırır. Diplomalı işsizlerin olmasının en büyük etmenlerinin başında gelmektedir. İlk okul açılır gibi her yere üniversite açtılar. Bununla da yetinmeyip özel üniversiteler açtılar ve mezun olanlar topluca işsiz kaldı.

Evet arttırır. Aynı zamanda devlet üniversiteleri de öyle. Piyasaya çok fazla üniversite bölümü mezunu insan var ki, artık o meslekten fazla iş gücü çıkıyor çünkü.

Özel veya kamu fark etmeksizin üniversite sayısının artması işsizlik oranını yükseltecektir. Çünkü ne kadar fazla üniversite demek, o kadar fazla mezun demektir. Üstelik üniversite sayısının bu kadar artması fakültelerin değerini de düşürmektedir.

İşsizliğin sebebi özel üniversiteler değil. Yeterli istihdam sağlanmıyor insanlara.