Pandemi döneminde dışarıdan sipariş vermek doğru mu?

Sizce bu pandemi döneminde evde kendi yemeğinizi yapmak mı daha güvenli ve sağlıklı yoksa dışarıdan hazır yemek söylemek mi ?

Her ne kadar dikkat ediliyor olsa da risk her zaman var o yüzden çok mecbur kalmadıkça evde kandi yaptığımız yiyecekleri terçih etmeliyiz diye düşünüyorum.

riski ve dogru olmayabilir. Ama pandemi döneminde çok dışardan yiyen var herhangi bir sorunla karşılaştığını duymadım.

Her ne kadar dikkat ediliyor olsa da risk her zaman var o yüzden çok mecbur kalmadıkça evde kandi yaptığımız yiyecekleri terçih etmeliyiz diye düşünüyorum.

Evde yapmak tabii ki daha sağlıklı ve daha güvenli ama dışarıdan söylemek hazıra kaçmak da ara sıra olabiliyor.

Pandemi dôneminin bize öğretdiği şeylerden biride beslenme tercihlerinin önemi oldu.Toplum genelinde özellikle ekonomik seviyesi üst düzey olan sınıf dışardan beslenmeye devam etmekdedir.Çevremde gözlemliyorum.Pandemide arasırada olsa dışardan besin siparişine karşı değilim çünkü şu dönemde tanıdığım vede gördüğüm birçok arkadaşım bu sektörde çalışmakda.Zor durumdalar

Tabiki ev yemekleri daha sağlıklı ve hijyeniktir ama arada bir dışardan yemek de zevkli oluyor.

Ev ortamında kendi aldığımız,içinde ne olduğunu bildiğimiz ürünlerle yemek yapmak daha güvenli ve sağlıklı.Ben illaki dışarıdan yemek söylüceğim zaman,pandemiden öncede sipariş verdiğim bildiğim ve güvendiğim sürekli yemek yediğim yerden sipariş veriyorum.

Tabiki en güvenilir ve sağlıklı olanı evde kendi yemeğimizi yapmak fakat bazen mecbur kalındığı Zaman dışarıdan da sipariş vermek zorunda kalınıyor. Şimdiye kadar da bir sorun olmadı ama dikkat etmek de gerekiyor.

Mecbur kalmadıkça dışarıdan sipariş vermemeliyiz, evde kendi yaptığımız yemeği herzaman daha güvenilir bir şekilde yiyebiliriz. /Dışarıdan sipariş verdiğimiz yemek nekadar hijyenik olsa bile yinede yerken şüphe edebiliriz.

Bence bir zararı yoktur ki zaten çoğu insan bunu yapıyor. Evde yapmamak yemekleri daha sağlıklı tabi ki ama bazen insan zor durumda kalıp sipariş edebiliyor bence bunun da bir zararı yoktur.

Evde yapılan yemekler her zaman daha sağlıklı ve güvenlidir. Pandemi olsun veya olmasın bu değişmez.

Yani uğraşmak istemeyen verebilir ama hazır evdeyken evde bir uğraş yemek yapmak o yüzden evde yapılması daha iyi bence

Çok zorda kalmadıysak vermek biraz tehlikeli ve riskli bence.

Hijyeninden şüphe edilemeyecek bir yer ise bence bir mahzuru yoktur. Ancak bunun için tamamen emin olmak gerekir.

Güvendiğimiz sürekli sipariş verdiğimiz bir yerse sipariş verilebilir. Onun dışında pek tercik etmiyorum.

pandemi doneminden dolayı bir cok kisi dısardan yemege karsı ve evde yemek yapmak daha uygun bu yuzden esnafın durumu cok kotu ve devlet yeterli destegı saglamıyor. Ama tabiki boyle bir donemde evde yemek yapmak daha ucuz ve guvenilir oluyor

Eğer evde yemek kalmamışsa dışarıdan sipariş edilebilir. Öteki türlü evde yapılmalı.

Ne derece hijyenik olup olmadığını bilmediğimiz için ve sağlıksız olduğu için dışarıdan özellikle yemek siparişi verilmemeli. Onun dışında kıyafet gibi ürünleri bir alışveriş merkezine gitmektense pratik bir şekilde sipariş verebiliriz. Böylece koronaya yakalanmaya riskini en aza indiririz.

Bence verilebilir neden.verilmesinki gayet hijjen kuralina uyuyolar zaten gereni yapiolar.