Pandemi video oyunlara ilgiyi artırdı.

Pandemi sürecinde evde kalan insanlar video oyunlara yöneldi. Video oyunların satışları % 20 arttı.

Aynen çok doğru insanlar evde olduğu için sürekli ne yapacağını bilemiyo

Şaşırmadım , insanlar ne yapsın başka. Millet ne yapacağını şaşırdı artık eve tıkalı kalınca. Yapacak bişey Allah inşallah eski günleri gene bize nasip ederde hayat normale döner.

Sonuçta evde kaldığımız bu dönemde canımız sıkılıyor ve vakit geçirebileceğimiz şeyler arıyoruz, bu durumda da devreye elimizin altında bulunan internetler giriyor. Evde vakitin geçtiği en önemli şeylerden biri internet olunca insanların video oyunlarına ilgisinin artması da beklenen bir sonuç oluyor bu durumda.

Evde oturmaktan bir hal oldu insanlar. Vakit geçirecek uğraşlar arıyorlar. Sonucunda da bilgisayar oyunlarına ilgi artıyor.

Pandemi sürecinde bu durum bekleniyordu bence çünkü insanlar sürekli evdeler ve o kadar uzun süre geçti ki insanların artık uğraşacakları bir şey kalmadı. Bilgisayar oyunları ve video oyunlar ise bu dönemde insanların evde en azından eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı oldu.

Şaşırtıcı bir durum değil insanlar sürekli evde bir şekilde vakit geçirmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Ayrıca bu oyunlar sayesinde sosyalleşme imkanı da bulabiliyor insanlar.

İnsanlara evden çıkmayın çıkmayın diyorlar. Evde ne yapacak bu insanlar çok normaldir böyle bir artış olması

Evrt bencede böhle ve insanları bağımlılığa itiyor bence ve hiç iyi bir şey drğil bu.

Bu süreçte çok doğal birşey bu. Sadece video oyunlara değil online ve offline oyunlara ilgide arttı.

Pandemi sürecinde evlerde fazla kalınca insanlar yapacak çok şeyler buldu, oyun oynanması normaldir, can sıkıntısından video oyunlarına ilgi arttı.

Pandemide insanlar izole bir biçimde evlerinde hayatlarını geçirmeye başladı. Bu süreçte monoton bir yaşam biçimi oluştu ve insanlar can sıkıntılarından dolayı elinin altındaki teknolojiye daha da yönelim gösterdi. Video oyunları vakit geçirmek ve keyif almak için bu noktada önemli bir hale geldi.

İnsanlar bu süre zarfında evde kalınca zaman geçirebilmek için alternatif geliştirmeleri gerekiyor bu video oyunları bu konuda insana çok iyi gelebiliyor.

Belli bir süre sonra insan yapacak bir şey bulamayınca oyunların uçsuz bucaksız dünyasına kendini bırakıyor.

">

İnsanların evde kaldığı süreçte kendilerine yeni uğraşlar edinmeye çalışıyor kimisi kendini geliştiriyor kimisi ise oyun oynayarak vaktini boşa geçiriyor tabi bunlar herkesin kendi tercihi.

İnsanlar eve tıkılıp kalınca sanal oyun oynamayanlar bile oyun oynamaya başladı. Oynayanlar da daha çok oynamaya başladılar.

Dijital çağdayız bu gayet normal bir durum bu sadece resmi satış rakamları, birde korsan indirip oynayanlar var onların sayısı daha da fazladır

Pandemi sürecinde “oturduğu yerden bir şeyler yapmak” temalı her şey popüler oldu. İnternet üzerinden yapılar satışlar yükseldi, sosyal medya etkinliği arttı, film/dizi izleme platformları üye sayısını artırdı gibi. Gayet normal yoksa delireceğiz…

yani evde oturuyoruz ve ailemizle vakit geçirmek istiyoruz. fakat çok fazla sorunlar oluyor ya da anlaşamamazlıklar. haliyle herkes kendini teknolojik aletlere telim etti. internetteki her şey ünlendi. bir zamanlar varlığından haberi olunmayan programlar şu anda popüler olmuş. bence bir yandan da eğlenceli olduğu için vakit geçirmek için her ne kadar zarar verse de en iyi gelen şey bunlar.

Bu haber kesinlikle doğru insanlar evlerinde ve internet tüketimi le beraber oyun oynama alışkanlıkları da çoğaldı :slight_smile: