Pandemide baş ağrısı şikayeti 2 kat arttı

Korona virüs belirtisi , kanser belirtisi ve daha bir çok hastalığa neden olan baş ağrısı yüzünden hastaneye gelen insanlar normal zamanlarınkinden *2 kat daha fazla olduğu belirlendi.

• 3. derece baş ağrılarında ağrı geçmeyince tüm dişlerini çektiren, hatta intihara giden insanlar bile var.
  • dedi Nöroloji Uzmanı .

Baş ağrısı ile dişleri çektirmek arasında nasıl bir bağlantı var anlayamadım. Pandemi döneminde stres, kaygı, öfkeler artınca baş ağrılarının artması da olağan tabii. Bir an önce kurtulmayı diliyoruz.

Başta baş aşrısı ve eklem ağrıları hala geçmeyen hastalar var. Etkisini uzun süre gösterdiği için tam anlamıyla hastalar iyileşme sağlamıyor.

Baş ağrıları çoğunlukla evde aynı havayı soluduğumuz için veya düzensiz uyuduğumuz için oluyor. Pandemiden dolayı bütün düzenimiz bitti.

Pandemi döneminde stres kaynaklı baş ağrıları olabiliyor maalesef. Virüs geçirdikten sonra da baş ağrısı kalıyor.

Ülke olarak hem fiziksel hem ruhsal anlamda yıprandık. Ülkemizin bu konuda biraz yardımcı olması lazım. Sağlık önemli.

Pandemi yüzünden stres, kaygı ve geçim sıkıntısı oldukça arttı. Buda çok fazla düşünmeye ruhsal bunalıma girmeye sebep oldu. Baş ağrıların artmasındaki en büyük sebep bunlar oldu.

Bunun sebebi insanları evde uzun süre kalması stres ve kaygılarına artmasına korona oldum mu gibi düşünceler gibi psikolojik anladım yıpratır bu yüzden strese bağlı hastalıklar artış gösterdi.

bence piskolojik bir tramva gibi birşey bu herkes evde kaldıgı için kapalı ortamlarda fazla ve aynı kişileri sürekli gördükleri için farklılık arayan beyin sürekli devam eden kısır döngüye ters tepki veriyor bana kalırsa…

Baş ağrısının en büyük nedeni bence stres ve uyku bozukluğu insan stresli olunca bunalım geçirebiliyor bunalım da baş ağrısı ve başka sıkıntılara yol açabilir

Bu durum biraz da piskolojik diye düşünüydüm . İnsanlar bunladı .

o kadar haklı bir haber ki. cidden bu baş ağrısıyla nereye gideceğimi bilmiyorum. çok kötü bir şey ya böyle sanki kafamın içinde birileri yaşıyor gibi. intihar biraz benden uzak ama 1 aydır böyle olduğum için cidden umudum kalmadı. okul desen zaten açılacak sınavlar var falan ağrıyla onlara çalışamıyorsun. kimse seni anlamıyor falan. nefret ediyorum bu durumdan.

Pandemiden dolayı insanlar hem maddi hem manevi açıdan dolayı herşeyi kafaya taktığından dolayı insanlar psikolojik olarak çok yıprandı.

Çok ilginç geldi ,diş çektirmek baş ağrısı geçirdiğini hiç duymamıştım. İntihar etmek çok farklı bir mesele , kim bilir nasıl bir piskolojiye kapılıyor insanlar.

Çok doğal. Tüm gün evde olunca sinir stres oranı artıyor, uyku ve yemek düzenin bozuluyor, bağışıklık sistemin günden güne güçsüzleşiyor. Ayda 1 kere olan baş ağrım, pandemi döneminden sonra 10 günde 1 e çıktı.

Bunun sebebi insanların psikolojik olarak çökmesinden kaynaklıdır fiziksel olarak bir ağrı olmasada psikoloji bozuk olduğu için daha fazla ağrı olur.

İnsanın şu süreçte bulunduğu psikolojik durum tam bir çöküşte iken baş ağrılarının artması gayet normal.

Psikolojiktir sonuçta herkes evde eve tıkandı dertler sıkıntılar arttı buda düşünmekten stresten baş ağrıtır .

ağrı olabilir iyice sedanter yaşama geçtik daha bir çok hastalığa da yol açabilecek bir durağanlık yaşıyoruz şu an evde de olsak mümkün olduğunca havalandırıp o2 almalı ve hareketli olmamız gerekir.

2. Virüs mü geliyor acaba
    korona aşısı için oluşan yan etkileri de olabilir yakında. Allah sonumuzu hayır etsin…