Papa Francis, Vatikan'daki ayini tek başına gerçekleştirdi.

Papa Francis, Vatikan’daki ayini tek başına gerçekleştirdi. Aziz Petrus Meydanı’nda düzenlenen “Urbi et Orbi” ayini Papa Francis tek başına gerçekleştirdi.

Allah ettiği duaları kabul eder inşallah demekten başka birşey gelmiyor aklıma.

Allah bize ilk önce tedbir alın ondan sonra tevekkül edin diyor. Doğanın intikamını almasını beklemek zorundayız. İnsanlar olarak ettiğimizi buluyoruz

İnsanlar artık Allah’tan çare ummaktadırlar ve gerçekten de en doğrusu budur. Çünkü Allah tüm duaları kabul eder ve tüm şifaları verir. Bu konuda Müslüman olmama rağmen, Hristiyan aleminin dini lideri Papa’nın bu davranışını takdir ediyorum. Adam 10 gün önce de İtalya’da tüm kiliseleri tek tek gezdi ve dua etti. oysa bizim Diyanet işleri ise evlerine kapandılar. Camiler kapandı, Cuma namazları bile kılınmıyor. Oysa Diyanet İşleri bu dönemde çok yoğun çalışmalıdır. İmamlar sorumlu oldukları camilere gidip, oraları havalandırabilirler, ilaçlama yapabilirler. Ama nerede bunu yapacak…? Ama denilse ki, paralı bir mevlit var, bir büyücülük var, bir dua okunacak… İnanın bir çoğu koşa koşa gider. Ya dünya Müslümanlarının Kabesi şu an kapalı, UMRE ve HAC ibadetleri durduruldu. Kimse bu konuda yorum yapmıyor, Diyanet işleri de bu konuda yeterince açıklamalar ve dualar etmiyor. Kudüs İsrail’e geçti, Diyanet işleri susuyor. Ama aynı Diyanet işleri Botoks yaptırma konusunda fetva veriyor. Bakıyoruz Vatikan’daki Papa’ya adam dinini savunuyor ve kaçmıyor. Ben bir Müslüman olarak gerçekten içten bir Diyanet bekliyorum…

İtalya’da durum çok içler acısı bunun yapılması son derece mantıklı

İtalya nüfusu yaşlı olduğundan ve umursamaz tavırlarından dolayı zor durumdalar.

Korona virüsü sadece ayini değil Kabe’nin ve camilerin kapanmasına da sebep oldu. Hemen herkes günlük hayattaki kısıtlamalarının farkına varmak istemiyor. Bence bu tek kişilik ayin bile durumun önemini biraz insanlara öğretir.

Bu korona virüsü eğer daha tam patlak vermeden bu ayin düzenlenseydi insanlar umursamayacak ve o ayine bir sürü kişi katılacaktı.Ama devlet de dahil herkes olayın farkına vardığı için kimse ayine katılmamış.En doğrusunu da yapmışlar.İnşallah bu virüs başımızdan gider.

En azından Papa bile virüsün farkına varıp ayini tek başına yapmış. Peki ya bizim ülkemiz? Bizim ülkemiz? Bizim ülkemizdeki kimse dinliyor mu sokağa gerekmedikçe, herhangi bir ihtiyacınız olmadıkça çıkmayın uyarılarını? Kimsenin dinlediği yok ve bu gidişle de virüs yayılır abi zaten normal bir şey bu.

İtalya’da yaşlı nüfusu fazla. Ayinlere de genelde yaşlılar katılıyor. Haliyle papanın ayini tek başına yapması gayet mantıklı. Bütün dünya virüs sebebiyle önlemleri çok sıkı tutuyor.