"Papağanlarıma zarar gelirse hesaplaşırız"

">

Bursa'da henüz neden bilinmeyen bir nedenden dolayı katlı binada yangın çıktı.
Yangın yan taraftaki odunluğa sıçradı orada bir sürü papağanı , muhabbet kuşları olan adam ev sahibinin bunu kasti olarak yaptığını düşünüp

Papağanlarıma zarar gelirse hesaplaşırız

dedi.

Canından çok seviyorsa papağanını demek ki bu tepkiyi vermiş insanlardan daha sadık bu hayvanlar hayvanları sevin ve koruyun

Fotoğrafa bakılırsa bina değil odunluk yanıyor! Neden bir ev sahibi binasını veya odunluğunu kasten kundaklasın ki? Bir de neden hayvanları tahliye etmek ya da yangını söndürmek yerine yangın sırasında bu tehditte bulunmuş? Hayvanlara önem vermeyen ticari bir söylem midir PAPAĞANLARA zarar gelmesi? Muhabbet kuşları önemsiz mi?

Bu kadar kayıp içinde ilk olarak onları düşünmesi ne kadar hayvansever olduğunu kanıtlamış.

demek ki gerçekten çok seviyor hayvanları. cidden papağan besleyen kişilerin evladı gibi oluyor bir süre sonra. helal olsun evindeki o kadar eşya arasında sadece papağanlarına üzüldüğü için. umarım hiçbiri zarar görmemiştir.

Her can çok kıymetlidir gerçekten . Adam evladı gibi gördüğü papağanları için üzülmüş.
Olabilecek ve doğal bir sitem olmuş.

Bir insan kasten neden böyle bir şey yapma gereği duyar ki.Bence istemeden yapılmış bir şeydir.Umarım kuşlara birşey olmamıştır.

Hayvan diyip geçenlerin görmesi gerekiyor…Evinin yanmasına rağmen hayvanlarını düşündüğüne göre,demek ki papağanlarını ve muhabbet kuşlarını fazlasıyla önemsiyor.Umarım canlara zarar gelmemiştir …

Gerçekte böyle durumların yaşanması çok kırıcı. O hayvanlara bir şey olursa bunu kim ödeyecek. Artık herkes hayvanların canını önemseyecek kadar paraya düşkün. Bu da bu şekilde olayları arttırıyor.

Burası iyice muz cumhuriyetine döndü. Ne demek hesaplaşırız? Ayrıca bir sürü papağan ve muhabbet kuşu deniliyor. Belli ki ticaretini yapıyor o şahıs.

Adam bilerek papağanlarına zarar vermek amacıyla yangın çıkarıldığını düşünüyorsa böyle bir tepki vermiş olabilir.

Bu olayın sebebi acaba adamın ifadesi gibi mi, gerçeği yansıtıyor mu yani bir yorumdan ortaya çıkıp başka birini suçlamak ta yanlış bence.

Ben bu tür travmatik olaylarda olayların içinde bulunun birincil şahısların ifadelerine değer vermiyorum, objektif bir yorum gerektiğinden 3. hatta 4. şahısların ifadeleri bu tür olaylarda şuçlanacak kişinin veya suçlu var ise suçlunun bulunmasında daha yardımcı olabiliyor .

İnsan çok değer verdiği şeyler için herşeyi yapabilirler.Kasıtlıda olabilir ya da sadece şüpheleniyordur.

insan sevdiği için her şeyi yapabilir sonuçta ama böyle tehdit etmek çok doğru bir şey değil

Aralarındaki ilişkiyi bilmiyoruz sonuçta kasıtlı yapılmış olabilir ve hayvanlarına bağımlı birisinin böyle tepki vermesi tuhaf değil.

Haklı bir isyan olmuş, insan bir süre sonra onları evinin bir parçası olarak görüyor ailesinden gibi sahipleniyor. O yüzden bence çok haklı bir isyan mahkemeye bile verebilir. Bana böyle bir şey yapsalar ben de bu adamdan aşağı bir isyan çıkarmazdım diye düşünüyorum, daha sert bile olabilirdi benim isyanım Allah korusun.

Hayvanlarını sahiplenmesini ve korumasını bilmeliyiz. Umarım hayvanlara bir şey olmaz.

Önce kendisi papağanları ile hesaplaşsın. Kendisi için onların özgürlüklerini elinden almak çok mu normal. Kuş dediğin özgürce uçabilmeli. Yangına gelirsek daha çıkış sebebi belli olmadan başkalarını suçlamak gereksiz. Haklı çıksın ya da çıkmasın.

Eğer ortada bilerek yapılmış birşey varsa cezasını en ağır şekilde çekmesi gerekir. İnşallah papağanlara birşey olmamıştır. Sonuçta onlarınki de bir can.