Paralel evren nedir?

Paralel Evren nedir ? Paralel evrenle ilgili teoriler nelerdir ?

Paralel evren kuantum fiziğinin bir inceleme konusudur. Dünyamızın olduğu evrenlerin dışında farklı bir evren olduğu konusundaki teorilerin ispatlaması üzerine çalışılmaktadır. Bu teorilere göre bizim dünyamızın olduğu eevren çoklu evrenin küçük bir parçasıdır. Bu konuda değişik teoriler mevcuttur. Bu teoriler şunlardır.

 • Görelilik teorisi,
 • Sicim teorisi,
 • M teorisi ve şişme modelidir. Bu teoriler şu ana kadar doğruluğu kesin olarak ispatlanmasa da bu konuda çalışmalar sürmektedir.
 • Paralel evren bu Evren’de olan biten her şeyin ve her durumun tam tersine gittiğine inanılan boyuttur

  Çoklu evren olarak tanımlanır.Çoklu evrenin sonlu veya sonsuz şekilde var olması, olası evrenlerin hipotezsel bütünüdür ve bunlar he şeyi madde,enerji,mekan,fizik kanunlarını da kapsar. Buna paralel evrenler denir.
  Modal (gerçeklik) teorisi
  Trans-Dünya kimliği hipotezi
  Kurgusal gerçeklik görüşü

  Evrenlerin, zamanın sinerjik görünümlerinden biri olan paralelizm, ve diyalektik uzantısı olan kognitif bağlamda difraksiyona bağlı çoğalımlarıdır.Atomdan daha küçük olan parçacıkların saliseler içinde patlayarak şuan içinde bulunduğumuz anı oluşturmasıdır.

  Qantum fiziği denilen bir konudur.

  Bizim dünyamıza göre orda zaman hızlı geçer ve herşeyin ters olduğuna inanırlar

  Parelel evren demek bu dünyaya eş bir şekilde gitmeyen olaylardır. Yani parelel evren demek şimdiki zamanın tam tersi demektir.

  Paralel evren bizim evrenimizdeki olayların başka bir ihtimalle sonuçlanması sonucunda var olan evrenler olarak kabul edilir.
  Mesela bir parayı havaya atıp tuttuğumuzda

  Paralel evren; tıpkı bizim evrenimiz gibi olduğu düşünülen ve frekans farklarının olduğunun varsayıldığı bir teoridir. Bence bu teoriyi şimdilik anlayamayız, çünkü bu paralel evren dediğimiz şey sanırsam ışık hızında gidilmesi ile ulaşılabilen bir yer ve kanıtlamamız şu an için neredeyse imkansız. Hatta Albert Einstein’a göre tamamen imkansız. Eğer sevdiğin bir konuysa paralel evren konulu yabancı filmler ve yabancı diziler var.

  Paralel evren, bu evrenin tersidir gibi bir mantık yürütmek yanlış olur. Paralel evrenlerde bu evrenin kopyası olabilir ama farklılıklar vardır. Ayrıca çok sayıda paralel evren kuramları vardır. Bunların hepsi Çoklu Evren Modelini oluştururlar. Farklı görüşler farklı modelleri desteklemektedir. Yani; paralel evren “şudur” denemez, birçok kuramı var. Hepsini ayrı bir başlık altında incelemek gerekir.

  Paralel evren şuan yaşadığımız dünyadaki olayların tam zıttının farklı bir yerde gerçekleştiği düşüncesidir.