Paranla rezil olmak ne demek?

Paranla rezil olmak? deyimi ne anlama gelmektedir.

Bir insanın parasını verdiği verdiği şeyle rezil olmasıdır. Mesela kafeye gittiniz ve bir sorun çıktı siz oraya para ödediniz bu paranızla rezil olmaktır.

Biri borç para istediği zaman, insan yardım amacıyla bir süre belirleyerek borç para verir. Fakat suresi gelince borcunu ödeyemez, gidip borcunu istediğin zaman tatsızlık çıkar Ve üstelik kendini haklı çıkarmak için onun kötü olduğunu belirler anlamlarda söylenir. Ayrıca herhangi bir şey parayla aldığın zaman aldığın bir şeyin birine hediye ettiğinde bozuk çıkması veya hiçbir işe yaramadığı zaman, karşılığında İnsan utanır bakın o kadar para verdim parayla rezil oldum durumlarda da söylenir.

Bir şeye para verilmesi sonuncunda o işten istenilen beklenilen sonucun alınamadığı, olumsuz şeylerle karşılaşıldığı durumlarda söylenen bir sözdür.

Para karşılığı yaptırdığı bir şeyin iyi çıkmaması durumunda kullanılan bir sözdür.

Malum üniversiteler uzaktan eğitimle döneme devam ederken sizde bu şansı bir daha nerden bulabileceğinizi sorgularken üst dönemden tanıdıklara parasıyla ödev yaptırırken ödevin teslim saatine 1 saat kala o arkadaşa wp den ne yaptın bizim işi dedikten sonra yapıyoruz işteeee yaa diye gelen mesaj da paranla rezil olmaya dahildir. Nerde müşteri memnuniyeti :grinning: DİYE SORGULUYOR İNSAN.

Paranın geçerli olduğu bir olayda ödemesini yaptığın halde iyi hizmet alamamaya denir. Örneğin bir tatile gittiniz ve ücretini çok önceden ödediniz ama tatiliniz berbat geçti otel yüzünden. İşte buna paranla rezil olmak denir. Yada lokantaya gittiniz yemek siparişi verdiniz ve yemek berbattı. İşte hayal gücünüze bağlı burası. Yemeseniz de o yemeğin ücretini ödemek zorundasınız ya işte bu paranızla rezil olmaktır.

Kişinin parayı harcadığı şeyin iyi bir şey olmaması ya da parayla yaptığı bir şeyin olumsuz sonuçlanması

paranız olduğu halde istediğiniz amaca ulaşamamak manasında kullanılan bir deyimdir.

İnsanların bir şeyden hizmet alması için ödeme yaptığı ve karşılığında alamadığı hizmet diyebiliriz.