Patagonya tavşanının özellikleri nelerdir? Nerede yaşarlar?

Patagonya tavşanının özellikleri nelerdir? Nerede yaşarlar?

Patagonya tavşanının özellikleri nelerdir? Nerede yaşarlar?
Bu tavşan türü, kökeninin ait olduğu Arjantin Patagonya şehrinden adını almıştır.
O arazilerde onları görmek mümkündür.
Penguenlerden daha çok nüfusu olan bu tavşan türü, bütün bildiğimiz tavşan türlerinin en baş tacı olduğu bilinmektedir.
Bu tavşan türünün fiziksel özellikleri biraz farklı, daha iri ve büyük bir bedene sahip olan ve kulakları diğer tavşanlara göre farklılık göstermektedir.
İnsanlarla arası iyi olmadığından sevme gibi bir durum söz konusu değil ancak Patagonya'ya yolunuz düşerse eğlenceli hareketlerini ve tavırlarını görebilirsiniz.
Yaşam alanları; Arjantin Patagonya, Paraguay ve Güney Amerika taraflarında yaşarlar.
İsminin tavşan olmasının sebebi korktuklarında zıplayarak kaçmasındandır.

">

Patagonya tavşanı Arjantin Patagonya bölgesinde yaşamaktadır. Güney Amerika’nın değişik bölgelerinde görülen Bu tavşan türü genellikle ürkek olduğu için insanların bulunduğu bölgede yaşamayı tercih etmezler. Ayrıca bu tavşan türünün hızlı bir şekilde üremesi sonucu sayıları her geçen gün biraz daha artmaktadır ve bu artışın sonucunda çevrede olan tüketicilerin ürünlerine bazen zarar verdikleri de bilinmektedir. Patagonya tavşanı bilinen tavşanların aksine biraz daha Avustralya kanguruları na benzemekte ve diğer tavşanlara oranla daha değişik özellikler ve fonksiyonlara sahiplik göstermektedir. Bu hayvanların boyları diğer normal sıradan tavşanların kine oranla daha uzun ve vücut ebatları daha büyük olduğu için onlarla benzerlikleri arasında birazcık farklılıklar bulunmaktadır.

Güney Amerika’da Arjantin ve Paraguay ülkelerinde bulunan uzun kulaklarıyla bilinen bir tavşan çeşididir.