Pedagog ne iş yapar? Pedagogun sorumlulukları nelerdir?

Pedagog ne iş yapar? Pedagogun sorumlulukları nelerdir?

Pedagog iş imkanları ne durumdadır?

Pedagoglar 0-12 yaş aralığındaki çocuklar ile ilgilenen bir meslek dalıdır.Bu yaş aralığındaki çocukların duygusal ve zihinsel gelişimlerinin takibini yapar.Ailelere danışmanlık ve rehberlik yaparak çocuklarını nasıl daha iyi yetiştirebileceği hakkında bilgiler verir.Özellikle yetim ve öksüz çocuk yuvalarında, anaokullarında ve kreşlerde meslek bulma şansları yüksektirçSorumluluğu büyük olan bir meslektir.

Pedagogların Aslında yaş guruplarına göre ayrılırız genellikle sıfır 12 yaşı kapsar geçmişte yaşına çocukların yaşantılarının şimdiki düzeyde daha iyi ve daha mutlu çocuk yetiştirme biçimini önemseyen pedagoglar aile danışmanlığı ve rehberlik yaparak daha kolaylık sağlar ve birçok duygusal zihinsel gelişimlerine de dikkat ederler bu konuda pedagoglar pedagoji bölümünü okuyup birçok sorumlulukları vardır aile içi iletişim aile içi mutlu çocuk yetiştirme modern ebeveynlik adına yardımcı amaçlı daha fazla bilgi edinmek ve yeni nesilleri güzel bir biçimde yetiştirmek için sağlanan kolaylıkdır.

Ben geleceğin pedagoguyum:slight_smile: okul öncesi öğretmenliği bölümü okuyorum ve bizlere pedagog deniyor. Biz 0-6 yaş çocuklarla ilgileniyoruz.Onların psikolojiji,motor gelişimleri gibi bütün özellikleriyle ilgilenen bir dal

pedagoglar çocuk psikolojisi ile ilgilenir. 0-12 yaş arası çocuklar ile ilgilenirler.

çocuk ve ergen bireyleri, psikoloji, duygusal evrelerini takip edendir. Kısacası; ergen olan bireylerin psikoloğu mesleğidir.