Pekmez ile zeytinyağı karışımının faydaları nelerdir?

Pekmezle zeytinyağı karışımının faydaları nelerdir?

Zaten ikiside ayrı ayrı mucizevi ürünler birlikte tüketilmesininde bildiğim kadarıyla kuru öksürük ve balgama iyi geldiğini biliyorum

Boğaz ağrısı, öksürük gibi boğaz şikayetlerine iyi geliyor. Biz küçükken annem kış günlerinde her gün 1 kaşık verirdi. Bağışıklığı güçlendirici etkisi de var. Zaten pekmez de zeytinyağı da sağlıklı insan vücudu için yararlı şeyler.

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezinden olan yoğun kıvamlı ve genel olarak üzümlüsü tercih edilen pekmez, boğaz enfeksiyonları ile savaşmada oldukça güçlü bir gıdadır. Uzmanlar genel olarak vitamin ve mineral değeri oldukça yüksek olan pekmezin içine zeytinyağı koyup tüketildiğinde faydasının baya arttığını söylüyorlar. Pekmezin ile zeytinyağı birlikte tüketmek ise faranjit hastalığını önleyerek vücuda ekstra direnç kazandırıyor. Çocuklarda öksürük şurubu ve benzeri ilaçları kullanmaktan yana olmayan anne ve babalar gönül rahatlığıyla bu doğal yönteme başvurabilirler. Kuru ve balgamlı öksürüğe karşı da zeytinyağlı pekmez karışımının şifa olduğu biliniyor.

Pekmez bildiğiniz üzere kansızlığa , soğuk algınlığına iyi gelmektedir . Boğaz ağrınız , öksürüğünüz var ise mutlaka pekmez tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra kansız kişiler de her gün tüketmelidir .

Pekmez ile zeytinyağı karışımının öksürüğe faydası olduğunu biliyorum ayrıca zeytinyağı boğazı yumuşatır ve pekmez kansızlık tedavisi için kullanılan şifa kaynağıdır.

ekmezin içine zeytinyağı koyup tüketmek kronik faranjit hastalığına çare oluyor.

Özellikle çocuklarda öksürük şurubu ve çeşitli ilaçları kullanmak istemeyen anne ve babalar ilk olarak bu doğal yöntemi deneyebilirler.

Kuru ve balgamlı öksürüğe karşı zeytinyağlı pekmezin şifa olduğu biliniyor.

Öksürüğe çok iyi olduğunu duymuştum .Boğaz ağrıları ve kansızlığa da yardım eder.

Pekmez ile Zeytinyağı Karışımının Faydaları Nelerdir?

">

• Pekmez ve zeytinyağı oldukça şifalı besinlerdir. İkisi bir arada olunca etkisini daha fazla gösterir. Pekmez ve zeytinyağının faydaları saymakla bitmez.
    Pekmezle zeytinyağı karışımının faydaları:
  • Mide hazımsızlığına iyi gelir.
  • Mide ülseri tedavisine yardımcı olur.
  • Soğuk algınlığına karşı vücut direncini artırır.
  • Kansızlığa iyi gelir.
  • Akciğer hastalıklarına iyi gelir. Örneğin: bronşit, astım gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olur.
  • Öksürüğe karşı oldukça etkilidir, öksürüğün giderilmesine yardımcı olur.
  • Pekmezle zeytinyağı karışımı nasıl yapılır:

• Pekmez ve zeytinyağı eşit oranda kullanılmalıdır. Günde 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı pekmez olmak üzere, kaç gün kullanıyorsanız ona göre karışımı yapılmalıdır. Sabah pekmez ile zeytinyağı karışımı ocağın üzerine verip hafif bir şekilde ısıtılmalı ve ondan sonra tüketilmelidir. Akşam yatmadan önce de aynı şekilde boğazınızı yakmayacak şekilde ısıtıp tüketilmelidir. Böyle yapıldığı zaman daha çok fayda görülür.
  • @Mecazi_bey

Pekmez ile zeytinyağı karışımının öksürüğe iyi geldiğini biliyorum öksürüğe iyi gelen besin olan sade zeytinyağı tek başına kuvvetli bir etkiye sahip oluyor.Akşam yatmadan önce pekmez zeytinyağı karışımı içilmesi gerekiyor.

Pekmezin içine zeytinyağı koyup tüketmek kronik faranjit hastalığına çare oluyor. Özellikle çocuklarda öksürük şurubu ve çeşitli ilaçları kullanmak istemeyen anne ve babalar ilk olarak bu doğal yöntemi deneyebilirler. Kuru ve balgamlı öksürüğe karşı zeytinyağlı pekmezin şifa olduğu biliniyor.