Performans ödevi nedir?

Performans ödevi hangi konularda verilir? Performans ödevi neyi amaçlar?

öğrencilerin notlarını yükseltmek için aldıkları ödevlerdir.

Performans ödevi diğer adıyla proje ödevi öğrencilerin ders notu olarak diğer derslere göre daha geride olduğu dersten aldığı ve notunu yükseltmeye yarayan ödevdir.

Eğitim hayatında ilkokul, ortaokul ve lise zamanlarında yılda bir kere öğrencilerden bazı konularda araştırma yapıp ve bu araştırma sonuçlarını dosyaladıktan sonra dersin hocasına teslim edilir, hoca da ödevin genişliğine göre puan verir. Bir nebi puan arttırmak için yapılır.

öğrencinin belli bir dönem içinde edindiği bilgilerden yola çıkarak yeni bir şeyler ortaya koyabilmesidir.
öğrencilerin düşük notlarını yükseltmek için aldıkları ödevlerdebn

Performans ödevi öğretmenlerin öğrencilere belli konuları araştırmasını istediği şeydir.

Performans ödevi aslında günümüz kanaat notu yerine geçen ödev sistemidir. Öğrencinin dönem içerisinde ders içi veya dışı etkinliklerinin toplandığı bireysel dosyalardır.

Performans ödevi öğrenciler için not arttırma yöntemlerinden bir tanesidir.Ama gerçekte amaç öğrencilerin konular hakkında ayrıntılı bilgiler veya genel kültür amacıyla yapması gereken ödevlerdir.

Performans ödevi öğretmenin o dönem içinde verdiği bir ödevdir . Bu genellikle bir şeyleri araştırmakla ilgili oluyor. Performans ödevleri öğrencilere katkı sağlıyor. O dönem içinde çoçuğun öğrendiklerinin üstüne bir şeyler katmasıdır.

Bu soru eğitim başlığı altında sorulduğu için cevap bariz olarak ilkokullardan başlayarak üniversiteye kadar kişinin notlarına etki etmek üzerine tahsis edilmiş görevlerdir. Ancak performans ödevlerinin iş hayatında da bir yeri olduğunu söylemeliyim. Belki değişik farklı isimler altında olabilir ama bu bildiğimiz performans ödevi olduğu gerçeğini değiştirmez. Öyle ki verilen görevlerin sonucuna ve genel iş hayatının etkilerinin toplamına göre “personel performans notu” ortaya çıkmıştır.

Öğrencilerin ilk ve ortaöğretim zamanlarında genellikle düşük ortalamaya sahip olduğu derslerden aldığı ödevlerin adıdır.Bu ödevlerde öğretmenler dersleriyle alakalı bir araştırma,maket,makale gibi şeyler isteyip bu ödevlerin kendilerine düzgün şekilde sunulmasını ister.Eğer öğrenci performans ödevini özenle yapar ve zamanında teslim ederse öğretmeni ona yüksek bir puan girerek dersinin ortalamasını yükseltmesini yardımcı olur.

Performans ödevi okul hayatında öğretmenlerin 1. Dönem verdi bir ödevdir bu derslere göre hocalar sizden bir kaç araştırma yapmanızı ister amacı ise çok basit birşeydir öğretmektir amacı. Teşekkürler :relaxed:

lisedeki öğretmenleri verdiği kaanat notuna karşılık yapılan ödevdir.

Genellikle lise dönemlerinde öğretmenlerin verdiği bir ödevdir. Bazı öğretmenler genel olarak not vermek için verirler ama bazı durumlarda da öğrenciler daha çok bilgi öğrensin diye verirler. Performans ödevleri öğretmenlere göre değişir, konu da değişikliği olabilir.

öğretmenlerin öğrencilere sınav dışında notlarını yüksek tutmaları için verdiği ekstra bir şans olarakta düşünülebilir. Belirli bir zamanda yapılıp getirilmesi gerekmektedir.

Performans ödevi çoğunluk olarak orta okul ve lise öğrencilerine verilen konunun daha açık ve net olarak bilgiyle donatılmış halidir ve bunu görsel olarakta yapılandırması olur.