Pet şişe kapaklarını toplamaya biriktirmek ne işe yarar?

Pet şişe kapaklarını toplamayıp, biriktirmek ne işe yarar?

Öncelikle pet şişelerin, içeceklerin, şampuanların kapaklarını biriktirerek belli bir sayıya getirince engelli vatandaşlarımız için tekerlekli sandalye desteğinde bulunabilirsiniz. Ben neredeyse 2 yıla aşkındır toplayarak Eskişehir’de bulunan bir yere kargoluyorum. İsterseniz instagramdan daha ayrıntılı inceleyin. Herkes bir engelli adayıdır unutmayalım. Sayfanın adı “dedetorunmavikapak”

Ben dükkanımın önünde topluyorum belli bir oran ulaşınca bedensel engelli kardeşlerimiz için tekerlikli sandalye alınıyor.Bu işi de şu anda Türkiye’de en iyi yapan kişiler bir dede, torun var Eskişehir de oraya yollayabilirsiniz. Takip etmeyenler için kesinlikle takip edilmesi lazım bu sayfanın İnstagramda faaliyet gösteriyorlar “dedetorunmavikapak” kesinlikle takip edin.

pet şişelerin mavi kapaklarını topluyarak bir engelli vatandaşımızı tekerlekli sandalye sahibi yapıp bu ihtiyacını karşılamada yardımcı olabilirsin.

pet şişelerin kapakları,içeceklerin vs. toplanması engelli kişilere tekerlekli sandalye almak için fayda sağlanıyor.

Pet şişe, kapakları veya plastik olan bütün ürünlerin kapakları toplanması toplum için faydalı olacaktır. Şimdi bu konularda destek veren ve ilgilenen bireyler ve kuruluşlar var. Mavi kapak uygulaması devam etmektedir. Onları biriktirerek engelli olan bireylerimize destek olabiliriz, kapakları bağışlayarak gereken şartları yerine getirerek destek olabilirsiniz. Bu durumda kapaklar onlara tekerlikli sandalye olarak dönüş sağlayacaktır.

Engelli vatandaşlarımıza akülü araba imkanı sağlar o yüzden mavi kapakları biriktiriyoruz bir insana umut oluyoruz

Bir zamanlar belli bir sayıda kapak toplayınca bir tekerlekli sandalye alabiliyordun.

Bizim bir arkadaşın kardeşi okullarında yapılacak bir proje için topluyordu. Projenin içeriğini, neden pet şişelerinin kapaklarının toplandığını, toplamda kaç adet toplanacağını bilmiyorum. Eskiden tekerlekli sandalye veriliyordu belli bir miktarda pet şişe kapağı topladığın zaman.

Engelli olan insanlarımız var onlara kapak biriktirmek onları mutlu gormke harika birseydir biz okulca kampanyaya katıldık 1 tane gorme engelli ve ayagını kullanamayan birisine sandalye aldık kapak seyesinde.önemi engellileri sevindirmektir

Pet şişe kapaklarını biriktirerek özellikle maddi durumu iyi olmayan engelli vatandaşlarımızın elektrikli sandalye sahibi olmalarına vesile olabiliriz. Hayatta ve bu dünyada bizden başka yaşayan ve muhtaç durumda olan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bunu unutmaz ve yardım elimizi uzatırsak, bir gün bizim ya da bir yakınımızın da ihtiyacı olduğunda başka insanlar onlara el uzatırlar. Bu sebeple yardımlaşma ve paylaşmayı bilmemiz gerekmektedir. Allah’ın rızasını kazanmış oluruz. Hem pet şişe kapaklarını biriktirerek böyle bir hayır işinde bizim de payımızın bulunması açısından, hem de çevre temizliği açısından çok güzel bir durumdur.

Engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye konusunda yardımcı olabiliriz.

Görünen tarafı ne yazaıkki engeli vatandaşlarımıza akülü araba veremekteir ancak görünmeyen tarafaı firma sahiplerine verği avantajı sağlamaktadır buda şöyle gerçekleşir her kapak bir pet şişe olarak algılanır bunları topladım diyerek vergi indiriminde yaralnılr ancak şişeler doğaya çoktan karışmış göstermelik olan kapaktır.

Biz yurtta küçük suyu pet şişeleri ile içiyorduk. Yurtta engelli kardeşlerimiz için pet kapak biriktirerek onların tekerlikli sandalye sahip olmalarını yardımcı oluyordu bizde katkı sağlıyorduk.

Biriktirmek engellilere bir tane ozel yapım koltuk alabilirsin engelli koltugu ve bu sayede sevaba girersin

Yardım toplamak çok iyi bir davranış ama insanlar artık yardım kutularını bile çalıyorlar

pet sişe kapakları sampuan kapaklarını toplayarak engelli vatandaşlarımıza tekerlekli araç yardımı yapabiliriz