Pet şişeler nasıl değerlendirilebilir?

Pet şişeler nasıl değerlendirilebilir? Pet şişelerle neler yapılabilir?

petsşişiler bir geri dönüşüm unsurudur bunları tekrardan plastik ürünlerin yapımında kullanabiliriz

Pet şişeleri atmaktansa biriktirip onları geri dönüşüm olan yerlere vererek tekrardan kullanabiliriz.

Pet şişelerin üstünü kesip içine toprak koyarak çiçekler yetiştirebiliriz. Saksı olarak kullanılabilir.

image">image

Çeşitli şekillerde değerlendirebiliriz, örnek vermek gerekirse üstünü kesik, kartonla kaplayıp güzel görünüm verdikten sonra kalemlik olarak kullanabiliriz, başka türlü ise birden fazla pet şişe kullanarak masa bile yapılabilir bunların hepsi sizin hayal gücünüze kalmış.

Geri dönüşüme katkı sağlamak en mantıklı değerlendirme yöntemi olur. Bunun yanı sıra değişik organizerler tasarımlar yapılabilir.

Pet şişeleri üst kısmını kesip vazo haline getirerek içinde çiçek ekilebilir. Ayrıca pet şişeler yaz aylarında kornişon, biber, havuç gibi sebzeler için de lazım olur. sebzeleri içine bırakarak turşu yapılır. Geri dönüşüm kutularına atılabilir.

Geri dönüşüm kutularına atmak gerekir, artık her yerde var geri dönüşüm kutuları

Pet şişeleri çöpe atmaktansa plastik dönüşüm kutularınıa atıp dönüşüm sağlanabilir.

Pet şişeler ile evde saksı yapabilirsiniz hem geri dönüşüme katkı sağlamış olursunuz hem de rengarek saksılarınız olur .

Pet şişelere çeşitli şekilde değerlendirebiliriz evde saksı şeklinde geri dönüşüme atarak değerlendirebiliriz

Biriktirerek geri dönüşüme katkı sağlanabilir. İnternetten araştırilarak çeşitli süs eşyaları yapılabilir.

Kimisi içine kuş yemi koyuyor bir şekilde değerlendiriyor. Nasıl yapıldığını tam bilmiyorum ama bu şekilde kesilerek bir kısmı oraya yem doldurulabilir pencere önüne konulabilir.

en kolay yöntemle su taşımak için kullanabiliriz. su dışında herhangi bir içecekte olur. tabi belli bir süre sonra atılması gerektiğinde çöpe değil de geri dönüşüm birimleri gönderilmesi gerekir.

Pet şişeleri içine turşu yaparak, süs eşyası olarak, küçük bitki dikerek veya geri dönüşüme vererek değerlendirebilirsiniz.

pet şişeleri üst üste koyup birleştirilerek ve üzerine takta veya cam koyularak orta sehpa olabilir. Ya da çiçeklik yapılabilir. Çocukların becerileri için kum saati yapılabilir. Yine birleştirilerek sokak hayvanlarına ev yapılabilir.

Pet şişeden vazo yapılabilir,ortasını kesip altına toprak koyarsak saksı olabilir,içine hamsiler koyup yazın yenmek üzere saklanabilir.


degerlendirilebilir tabikide lise döneminde makine bölümünde okurken şişe kapaklarını toplayıp eritip kalıplara dökerek tahta silgisi yapardık hem kendi harçlığımızı çıkarırdık hemde geri dönüşüme katkımız olurdu evde değerlendircek olursak 10 ltlik petleri çöp kutusu olaraş değelendirilebiliriz

Öncelikle bunları geri dönüşüme atarak değerlendirebiliriz veya bunlarla kalemlik ve saksı yapılabilir.

Fazla adette pet şişenin duvar yapımında kullanılması oldukça mantıklı. Bangladeş’te ise pet şişeden klimalar yapılıp kullanılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=XmZIHpthYPo