Petrol stokları azaldı!

Amerika’nın ham petrol stoklarının geçtiğimiz hafta ondan önceki haftayla karşılaştırıldığında 6,1 milyon varil azaldığı belirtiliyor.

Aslında insanlar daha az araba kullanmaya başladı ama neden azalmış ki neden eksilme olmuş acaba.

Haftalar arası bu kadar petrol nereye gitti ki pandemi varken bu kadar harcanması normal gelmedi. Neden bu kadar azaldığını anlamadım.

İlginç acaba neden petrol stokları azalmış olabilir ki Amerikanın? Garip geldi bana.

İnsanların artık fosil yakıt tüketimini bırakması. Yenilebilir enerjili araçlar üretip kullanması gerekiyor.

Olay şu yedi aya yakın ellerindeki depoları doldurdular, neredeyse dünyadaki depolarda tam dolu haldeydi dolayısıyla depolardaki ürünleri kullandıklarından azaldı diyorlar. Amaç hayat normale dönüyor havası vermek.

Büyük ihtimalle bunun nedeni içinde bulunduğumuz pandemi dönemidir. Arabalar eskisi kadar kullanılmıyor çünkü.

Pandemi sürecinden dolayı olduğunu düşünüyorum . Çok hızlı azalmış ama ilginç doğrusu .

Denizde kum onlarda petrol bitmez. Onlarda 1 birim azalsa yarın öbür gün 2 birim stok yaparlar. ABD’nin öyle kolay kolay altın ve petrol stoğu erimez.

Petrol zaten bitecek kaynaklardan biri, o yüzden bu savaşlar siyasi durumlar ortaya çıkıyor.

dünyada bu kadar fazla araç kullanılırsa elbette azalır boş yakıt tüketiliyor dünyada

Dünyada bu kadar araç kullanımı varken petrolün azalması çok doğal sonuçta petrol tükenebilir bir kaynak.

Bu habere şaşırmamak gerekli.Yıllardır kullanıyoruz.Doğamız çok kirlendi artık yenilebilir enerjiye hızlı adımlarla geçmek gerekli.

Acaba bu kadar hızlı azalmasının nedeni nedir ? Yada azaldığını mı göstermek istiyorlar? Akılda bir sürü soru.

Tüketimi çok çok fazla olduğu için kısa sürede tükenecektir ve bu yüzden devletler petrole alternatif enerji kaynakları arayışındadır.

Bence hepsi düzmece elektrikli araçlar çoğaldıktan sonra petrol alımı azaldı ve satıcının elinde kaldı. Satıcıda elindekini satmadan petrol çıkartmaz. Yani bu durumda petrol yatağında kalır.

Tabi ki tükenecektir dünyada milyarlarca kişi kullanıyor bunu gittikçe bununda sonu geliyor. Daha çok elektrik enerji elde etme yoluna gideceklerdir zamanla hatta bence bu konuda bir sürü çözümler var fakat petrol stoklarının tamamen bitmesini bekliyorlar. Petrol sahipleri aç gözlüdür daha çok para kazanıp daha çok dünyayı kirletmek isteyeceklerdir. Bunun içinde sonunda kadar kullanacaklardır fırsatlarını.

Nasıl bu kadar azaldı anlayamadım doğrusu ve niye azaldı garip bir durum olduğunu düşünüyorum bakalım ne çıkacak altından…

Bana bu durum ya yeni bir olayın habercisi olarak geldi açıkçası. Birçok sömürgesi bulunana ve bunların genelinde ise petrolün bulunduğu ülkeler olması ya birileri kazdıkları kuyuya düştüler ya düşmanları arasında bir soğuk savaşın başlangıcı denilebilir.

bu kadar petrolün azalması hiçte iyi değil.Umarım biran önce düzelir