Plastik kirliliği ve çözüm yolları nelerdir ?

Plastik kirliliği ve çözüm yolları nelerdir ? Plastik kirliliği nasıl çözülür ? Plastik kirliliğinin üstesinden nasıl gelebiliriz ? Plastik kirliliğine basit ama etkili çözüm nedir ?

Günümüzde her ürünün genelinde plastik kullanılmaktadır. Bunları doğru şekilde kullanmalıyız. Çünkü plastik yeryüzünde geç çözülen madde olduğundan dolayı her zaman bize zarar verecektir. Bundan dolayı insanlar sürekli uyarmalıyız. Plastik kullanımı yerine daha sağlıklı olan camlar kullanmalıyız.

Plastik doğada en fazla uzun sürede kaybolan atıkdır. Çevreyi en fazla kirletme durumu plastik atıklar sayesinde olmaktadır. Buna tam olmasa da devlet poşetleri paralı yaparak bir nokta da önlem aldı. Poşet dışında direk plastik olarak kullanılan kola şişeleri, yoğurt kaplarının da önüne geçmesi gerekmektedir. Benim önerim bunların depozitolu olması yönündedir bu sayede tekrar üretim azalacak çözüm olacaktır.

plastik kullanımı çok olduğu için insanlar ne gibi rahatsızlık vereceğini aldırış etmeden her yerde kullanabiliyorlar her kişi çözüm yolunu kendisi bulsa bu kadar kirlilik yaşanmaz sadece herkes işin kolayını yapıyor üretkenlik yok

Plastik kirliliğini önlemenin en büyük yolu geri dönüşümdür. Çünkü bilinçsiz bir şekilde çöplere atılan metaller diğer cisimler ile karışır ve ayrışması oldukça zor olur bu yüzden de en iyi geri dönüşüm kutularına metallerin atılmasıdır.

Geri dönüşüm yapılarak aslında plastik kirliliğide önlenebilir

Plastik üretimini azaltıp cam üretimi artırılmalı bence. Plastikleri biriktirmeliyiz geri dönüşüme vermeliyiz.

günlük hayatta plastik kullanımını azaltmak için özellikle mutfak bölümlerinde yer alan plastik araç ve gereçleri kullanmayarak onların yerine cam ya da porselen şeyleri tercih edebiliriz. tek kullanımlık olan pipetleri kullanmayarak, iş yerlerinde ya da dışardaki mekanlarda yer alan içecek ve yiyeceklere ait olan plastik ürünleri tercih etmeyerek. poşetler yerine kese kağıdı ya da fileler kullanılarak gibi gibi pek çok şey de plastik kullanmayabiliriz. Plastik ambalajları kullandıktan sonra geri dönüşüme göndermeden önce evimizde yeniden nasıl değerlendirebileceğimize bakalım.Kullanım ömürlerini uzatalım. Plastik ambalajlardan çiçekler için çok şık saksılar ya da sokak hayvanları için su ve mama kapları yapılabilir. pikniklere giderken bile evden eski demir tabaklar kullanılabilir. bu gibi önlem ve çözümler yapılabilir.

bence insanlara zararlı ürünleri kullandırmamak satmamak gerekiyor zaten plastik ürünlerin neredeyse tamamı zararlı ürünler ile satılıyor insanları doğal ürünlere çekmek bence plastik kullanımını da azaltabilir. Çünkü insanlar evlerinde olan doğal şeyleri ya da yaptıkları şeyleri plastiğe değil cam ürünlere koyuyorlar. Ve plastik olan diğer ürünleri de cam şişelere konmalıdır