Platonik aşk nedir?

Platonik aşk nedir? Böyle bir duygu yaşadığınız bir zaman oldu mu?

Bir kişiye duygularını açmadan yada açarak uzaktan karşılık beklemeden sevme halidir. Hiç böyle bir ilişki yaşamadım.

ilkokulda yaşamıştim nasıl bi kafadaysam. :slight_smile: Sen birşeyler hissediyorsun ama karşıdaki kişinin bundan haberi yok . O şekilde. :slight_smile:

Evet. Platonik aşk yaşamışımdır. Bazen bir kişiye aşık olurum ve bu benim hoşuma gider. Bu aşkı dışa vuramam içimde kalması bana daha özel geliyor. O insanı görünce sevinirim. Ona bakmak isterim. Bazen durum ve koşullar elvermediğinden o insana bakmam.

Karşılıksız aşk demek platonik aşk tek taraflıdır daha önce yaşamadım hayir

Bu aşk türü tek taraflı bir aşk olma türü olarakta bilinir. Seven kişinin bunu karşı tarafta görmeme durumdur yani duyguların tek taraflı olmasına denir. Daha önce böyle bir duygu da yaşamadım.

Bir kişiye karşı karşılıksız aşk duygusudur ve herkes hayatında bir kez de olsa yaşamıştır.

Hayır daha önce hiç yaşamadım. Ama çok farklı bir duygu oladuğuna eminim .Karşındaki insanı seviyorsun ona karşı birseyler hissediyorsun ama bunun ondan haberi yok ne kötü.

Kısaca karşılıksız duygular beslemektir. Karşı tarafın haberi oladabilir olmayadabilir farketmez.

platonik aşk evet daha önce başımdan geçti çocukluk birşeyiydi

Karşılıksız aşk yaşamaktır. Ergenlik dönemim de yaşamıştır.

Platonik aşk tek taraflı yaşanan bir aşktır. Karşı tarafın sizin onu sevdiğinden haberi bile yoktur. Evet böyle birşey yaşadım.

bir kişiye duygularını açmadan gizliden ve uzaktan sevmek , hayranlık duyma anlamına gelir . Ben hiç platonik bir aşk yaşamadım . Herkes sevdiğini söylemeli karşılıksız olacaksa bile sevmek ayıp değildir.

Platonik aşk aşık olduğun kişinin sana aynı duyguları hissetmemesidir, bir nevi karşılıksız bir durumdur.Hiç yaşamadım Allah yaşatmasın.

Evet yasadim cok kotu bisey.Yemeden icmeden kesiliyosun hep onu dusunuyosun.Hayaller kuruyosun.Onun gittigi mekanlara gidiyosun,onun gectigi yollardangeciyosun,sirf bikac saniye gorebilmek icin.Onun haberi bile olmadan kendi icinde yasiyo yasatiyosun.Yine onun haberi olmadan kendini bitiriyosun sonra kendi icinde bitiriyosun.Zor da olsa zamanla unutmaya calisiyosun.

Platonik uzaktan uza takip edip gerek sosyal medya gerek yüz yüze. Fakat uzaktan bir his besler bunu platonik olduğu kişiye söylemesi pek kolay değildir. Belki açılır açılmaz bilinmez kişiye göre değişir ama uzaktan uzaktan gizlice beslediği histir platonik aşk.

2 Beğeni

Mutlaka zamanında birçok kişinin başına gelen bir durumdur. Platonik Aşk karşı tarafın haberi olmadan uzaktan sevmektir. Bu duygu sadece platonik aşk yaşayan kişiye aittir Karşı tarafın hiç haberi yoktur.

3 Beğeni

Platonik aşk genellikle karşılıksız veya o kişinin haberi olmadan ona karşı duyulan aşk demektir.

1 Beğeni