Profesör olma aşamaları nelerdir?

Profesör olmak için kaç sene eğitim almak gereklidir?

Asıl partiye üye olursan kısa sürede profesör olursun.Kadron garantilenir,çok fazla bir şey yapmana gerek yok bizim gibi bir ülke için partizan olman yeterli.Partideki çok güçlü isimlerle işbirliği yapman gerekir,torpilinin çok güçlü olması lazım.Sağlık Bakanı mı daha değerlidir?Yoksa kültür bakanı mı?Tabiki de sağlık bakanı.Böyle şeylere merakı olan arkadaşlar için partiden maddi ve manevi yönü çok güçlü kişileri bulmanız gerekir.Diğer türlü yaptıklarınız hep boş.

ben felsefe bölümü okuyorum bölümler için okuma yılını uzatmak gerekir 4 yılda lisansınız biter yüksek lisans yaparsınız

Biz meslek dalında Prof ünvanı almak uzun bir süreçtir. İlk önce üniversite eğitiminizi tamamlayıp bir yüksek lisans programına başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurular için üniversiteler mülakatlar ve gerekliyse ingilizce sınava tabî tutuyorlar. Sonrasında 2 senelik yüksek lisansınızı tamamlayıp doktora eğitimi için yine bir sınava giriyorsunuz. Doktora eğitimi çoğu üniversitede 4 yıl olmasına rağmen bazı üniversite ve bölümlere göre 6 yıl olabiliyor. Doktora eğitiminizi de tamamladıktan sonra Prof ünvanı almak için bir eğitime ihtiyacın yok. Prof ünvanı zaman içerisinde yayımladığınız kitap, makale; katılım sağladığınız konferans, panellerle birlikte oluyor. Yani şu şekilde doktora eğitiminizden sonra isterseniz 30 yılda isterseniz 5 yılda Prof ünvanı alabilirsiniz. Bu sizin ne kadar çok çalışıp ürettiğinize bağlı. Yayımlanan her makale, dergi yazısı, kitap ya da fiziksel olarak katılınan her konuşma, panel için ayrı puanlar var. Her akademik hareketinizle belirli puanlar topluyorsunuz. Sırasıyla araştırma görevlisi - yardımcı doçent - doçent - profesör - ordinaryüs şeklindedir.

4 senelik bir lisans programından mezun olmak. Ales ve Yds puanlarıyla tezli yüksek lisansa geçmek ve başarıyla tamamladıktan sonra doktorayı kazanmak onu da başardıktan sonra öğretim görevlisi oluyorsunuz sonrada sınavlara girip prof olabilirsiniz.