Psikolojik yaş nedir?

Psikolojik yaş nedir, kısaca açıklayabilir misiniz?

İnsanın kendini duygusal olarak hissettiği yaştır. Takvim yaşına göre daha düşük veya daha yüksek olabilir. Yaşanmışlıklar insanın hissettiği psikolojik yaşı etkiler.

İnsanın içinde yaşattığı hissettiği yaş psikolojik yaştır.

Psikolojik yaş insanın hissettiği yaştır Zaten ben kendimi kaç yaşında hissettiğimi bile bilemiyorum bazen.

kendimizi duygusal hissettiğimiz ve sadece dünya benim etrafımda dönüyor dediğimiz yaşdır bağzılarimiz yasadıklarimizdan erken atlatırız ,bağzılarımız 24 25 yaşa kadar yaparız bu hatayı …

İnsanın hissettiği yaş,psikolojik yaştır.Benim psikolojik yaşım 100 mesela,hayat çok yordu. :grinning:

insanin duygu ve düşünce olarak hissettiği yas olduğunu düşünüyorum. genelde bazı insanlar hep kendini bir yasta hissettigini duymuştum.

Psikolojik yaş demek insanın kendini hissettiği yaştır. Genel olarak insanlardan duyarız “40 yaşındayım ama kendimi 20 yaşında gibi hissediyorum” diye tam olarak psikolojik yaş budur. Olduğun yaş değil hissettiğin yaştır.

Psikolojik yaş ; İnsanın biyolojik yaşı değilde kendisini hissettiği yaştır.Yaşı olgun insanlar genelde kendilerini daha genç hisseder.Bu aslında hayat dolu olmanın belirtisidir. Kimse yaşlanmak istemez yada yaşını söylemek istemez.