Pteronophobia nedir ? Hayatımızın içinde yer alan fobilerimiz nasıl oluşur?

Pteronophobia nedir ? Fobiler nasıl oluşur ? Hayatımızın içinde yer alan fobilerimiz nasıl oluşur ?

Tüy ile gıdıklanmadan korkma fobisine verilen ad Pteronophobia’dır.Bu kişiler sadece tüyle değil; her türlü cisimle gıdıklanmaktan korkarlar.

Hayatımızın içerisinde yer alan fobiler farklı şeylerden kaynaklı oluşabilmektedir.Bunlardan biri; travmatik olayların yaşanması sonucu o olayla ilişkilendirilmiş her şeye karşı fobi duymadır.

Bir diğer fobi oluşma şekli de; Doğuştan gelen korkulardır.Bu kişiler fobiyi herhangi bir olayla kazanmazlar.

  • Bilimsel anlamda fobilerin üzerine gidildiğinde yenildiği görülmüştür.Yani korkunuzun veya fobinizin üzerine gitmelisiniz.
  • Pteronophobia kişinin kıl, tüy vb. maddeler sebebiyle gıdıklanma korkusudur.

    İnsanlarda görülen bir tür fobi diyebiliriz. Tüyle gıdıklanma fobisi denilmektedir. Fobisi olan kişi kıl, tüy gibi maddelerden gıdıklanma korkusu yaşamaktadır.

    Fobi insanın olumsuz bir durum yaşaması ile oluşur.Örneğin küçük bir çocuğun kedi saldırısına uğraması ilerki yaşlarında bile kedilerden korkmasına sebep olabilir.

    Belirli fobileri olan insanlar, belirli bir nesne, yer veya durumun varlığında veya beklentisinde aşırı ve mantıksız bir korku yaşarlar. Yaygın spesifik fobiler arasında hayvanlar, böcekler, yükseklikler, gök gürültüsü, araba kullanma, toplu taşıma, uçma, dişçilik veya tıbbi prosedürler ve asansörler bulunur.

    Kıl ve tüy fobisi olarak bilinir pteronophobia insanların değişik fobiler i vardır karanlık böcek gök gürültüsü ve daha niceleri