Putin Belarus'a Nükleer Füze Gönderme Sözü Verdi

Vladimir Putin, Rusya’nın ilerleyen dönemlerde Belarus’a kısa menzilli balistik füze göndereceğine dair söz verdiğini duyurdu.

image">image

Putin’in ifadelerine göre, İskender M sistemleri nükleer başlıklı balistik ve güdümlü füze ateşleyebilme özelliğine sahip. Bu sistemlerin aynı zamanda 500 km’ye kadar menzili olduğu biliniyor.

Rusya lideri Putin, yaptığı konuşmada Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun istekte bulunması üzerine ülkesinin, Belarus’un SU-25 uçaklarını modernize ederek nükleer silah taşıyabilme kapasitesine sahip olmalarını sağlayabileceğini de ifade etti.

KİEV’DE PATLAMA SESLERİ DUYULDU

Pazar günü Kiev halkı sabaha patlamalarla uyandı. Kiev Belediye Başkanı tarafından patlamalara ilişkin yapılan açıklamada, kurtarma ekipleri ve ambulansların olay yerinde bulunduğu ve iki apartman binasında kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Rusya haber ajansının paylaştığı bilgide, bir apartman binasının vurulduğu ifade edildi.

Diğer yandan Ukrayna hükümeti, haftalardır devam eden yoğun çatışmalar sonrası Severodonetsk kentinin tamamıyla Rus ordusunun eline geçtiğini açıkladı. Böylelikle Rusya, Luhansk ve Donetsk bölgelerinin kontrolünü neredeyse tamamen ele geçirmiş oldu.

Ruslar 3 dünya savaşını çıkarmaya çalışıyor sanırım putin çevresindeki ülkelere nükleer başlıklı füze gönderip rusya devletini güvence altına alıyor…

şu dünyayı tamamen yok edin de hepimiz kurtulalım artık zaten milletin yeterince derdi var bide devletlerden dolayı savaşa sürükleniyoruz.

Dünyada barış varken neden insanlar böylesi hamlelere başvuru yapar ki? Teknolojik gelişmeleri bu şekilde kullanmak oldukça üzücü… bir çok insan bu tip durumlardan olumsuz etkileniyor.
image">image

Nükleer silahlar piyasaya çıktı ve mertlik bozuldu. Ne zaman nükleer füzeler gündeme gelse tilt oluyorum. Normal füzeler bombalar tamam onlar da insanı ve doğayı öldürüyor, onlar da zararlı fakat şu nükleer mevzusu bambaşka bir şey. Sen onu kullanarak orada imha etmek istediğin şeyleri imha etmekle kalmıyorsun, o bölgeyi yüz yıllarca ölü bırakıyorsun. O bölgenin çevresini de etkisi uzun yıllar sürecek şekilde zehirliyorsun.

Keşke nükleer silahlar icat edilemeseydi. Hiç şakaya gelmeyecek silahlar bunlar.

Kimsenin bu gezegenin hayatını söndürmeye hakkı yok. Kimse bu gezegendeki hayatı söndürecek imkana sahip olmamalı.

Savaşı ve savaşı çağrıştıran hiç bir şeyi sevmiyoruz. Ülkelerin kendilerini koruması için silahlanmasını anlayabiliriz ama masum insanları öldürmek için silahlanmayı anlayamayız. Umarım tez zamanda barışın önemi anlaşılır.

Yahu bu nasıl bir tehdittir? Nükleer füze gönderirsen milyarlarca insan etkilenecek. Dünyada taş üstünde taş kalmaz. Her insan etkilenir bundan ve nüfus yarı yarıya azalır.