Rakun köpeği hangi familyaya aittir? Özellikleri nelerdir?

Rakun köpeği nasıl bir hayvandır, hangi familyaya aittir? Bu hayvanın özellikleri nelerdir?

Rakuna da benzediği için uzun süre tartışılmış bi konu olsa da,köpekgiller familyasına ait bir türdür. Sibirya, Japonya ve Çin’de yaşarlar.kürkü çok değerlidir. En önemli özelliği ise,kış uykusuna yatan tek köpek türüdür.

Rakunlar; Rakungil ailesinden gelme boyları 50 -60 cm civarında 11 -12 kiloya kadar çıkan kilolarıyla bilinen ve su olan alanlarda yaşayan canlılardır. Genelde yaşadıkları yer Amerika kıtası olduğu bilinir. Rakunlar sudaki canlılardan beslenir. Avlarini gece yakalar. Balık, kurbağa, midye gibi. Bazen de karada yaşayan surungenlerden beslenirler. Rakunlar ortalama olarak 12 -15 yıl yaşarlar. Ormanlık alanlarda da yaşayan Rakunlar bulunur. Daha çok ağaç kovuklarinda ve kaya altlarında ,arasında yaşarlar. Etcil olan bu hayvan meyve ile de beslenir. Yazın çilek, böğürtlen gibi meyvelerden alır. Kış uykusuna yatmazlar sadece çok derin uyuduklari için kış uykusuna uyuduklari bilinir. Yiyeceklerini yemeden önce suda yıkayan bir hayvan olarak bilinen bir özellikleri vardır . Bu özellikleri ile yiyeceklerini daha rahat yemek için yaptıkları düşünülür. Rakunlara benzerligiyle bilinen bir köpek cinsi de bulunur. O da Rakun köpeği olarak adlandirilmistir. Daha Çin ve Japonya 'da yaşarlar.

kopekgiller familyasindan adı üstünde rakun kılıklı bir hayvan. yakin zamanda bir takım araştırmacılar tarafından ortaya çıkartıldığı uzere sahte kürklü diye satilan çoğu tekstil urununde aslinda bu hayvanlarin kurkleri kullanılıyormuş. cin’de bu garibanları avlıyorlardı bu iş icin.

Rakun köpekleri, köpekgiller familyasındandır. Diğer isimleri Enok’dur. Rakunlara çok benzediklerinden Rakun Köpeği olarak adlandırılmışlardır. Bu tuhaf köpeklerin Asya’da ve ülkemizde yaşadıkları ve üredikleri biliniyor. Bu canlılar diğer köpekgillerin aksine kış uykusuna yatıyor, hem etle hemde otla besleniyor. Rakun köpekleri kürkleri nedeniyle çok değer görüyor.