Ramen hangi ülkenin dünya mutfağına aittir?

Ramen hangi ülkenin dünya mutfağına aittir ? Nasıl ortaya çıkmıştır kısaca anlatınız.

Ramen yemeği kore ülkesinin mutfağına ait bir yemektir.Tavuk ile yapılsn lezzetli bir yiyecek olarak da bilinmektedir.

asya mutfaına ait bir yemek. İçeriğinde soya sosu, zencefil bulunan makarnaya tavuk ve yumurta ekleyerek servis ediliyor.

japon mutfağına ait bir çesşit çin kökenli eriştedi genelde çorbası, et suyu ile yapılır ve dilimlenmiş et, kurutulmuş deniz yosunu, kamaboko, yeşil soğan ve hatta mısır gibi üst malzemelerle servite bulunulır

Asya mutfağının en sevilen yemeklerinin başında geliyor ramen. Soya sosu ve zencefille tatlandırılan makarnalı çorba ramen’in lezzeti et ve yumurtayla da katlanıyor. Bulabilirseniz özel ramen makarnasıyla, bulamazsanız normal bir noodle ile de yapabilirsiniz.

Uzakdoğu kökenli ve özellikle Uzakdoğu ülkelerinde oldukça popüler bir yemektir. Çinlilerin uzunlamasına kesilmiş eriştesi üzerine genellikle et suyu ilavesi ile elde edilir. Bu bağlamda bakılınca Ramen umami öğelere sahip genişçe bir kase yemeğidir.

Japonlar ayrıca Miso çorbasında olduğu gibi Ramenlerin içine yosun da ilave ederler. Bunun dışında bizim piyazlarımızda yaptığımıza benzer porsiyon içerisindeki proteini artırmak adına ikiye bölünmüş ve içindeki sarısı hafiften sulu kalmış Nitamago adı verilen haşlanmış yumurta da Ramenin olmazsa olmazlarındandır. Bu ayrıca sunulan yemeğin estetiğini de artırmaktadır.