Rebecca Solnit Kimdir?

Rebecca Solnit Kimdir? Rebecca Solnit eserleri nelerdir?

Amerikalı yazar 1961 yılında doğmuştur. Gazetecilik üzerine California Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış. Kadın haklarını savunmuş, çevre ve politika gibi çeşitli konular üzerine yazılar yazmıştır.
ESERLERİ:

• Kaybolma kılavuzu
  • Karanlıktaki Umut
  • Yakındaki Uzak
  • Yürümenin Tarihi
  • Bana Bilgiçlik Taslaya Adamlar
  • Rebecca Solnit, 24 Haziran 1961 yılında Bridgeport şehrinde doğmuştur. Kendisi Amerikalı bir yazardır. Gazetecilik bölümünde master yapmış ve Halper‘s gazetesinde makaleler yayınlamaya başlamıştır. Rebecca Solnit, Amerika’da feminist edebiyatın en güçlü isimlerinden birisi olarak tanınıyor. Kendisi en ünlü yürüyüşçülerin neden hep erkek olduğunu düşünmüş. Yürüyüş yapmanın kadın ve erkeklerde neden farklı anlamlara geldiğini ve kadınlar yürüdüğünde “kendini göstermek için yürüdüğünü ima edenler” ile büyük bir çatışma haline girmiştir. Bu yüzden feminizm konusunda fazlaca yazı yazmıştır. Rebecca'nın diğer ilgilendiği konular ise çevre, politika, mekan ve sanattır. Kültür tarihi, çevrecilik ve anı türlerinde de eserler veren yazar ülkemizde çok fazla tanınmıyor. Kitaplarına şans vererek kaleminin ne kadar güzel olduğunu görebilirsiniz.

REBECCA SOLNİT ESERLERİ
    -KAYBOLMA SANATI
    -KARANLIKTAKİ UMUT
    -BANA BİLGİÇLİK TASLAYAN ADAMLAR
    -YAKINDAKİ UZAK
    -YOL AŞKI YÜRÜMENİN TARİHİ

Çektiğin acı seni özel kılmaz, ama onlara vereceğin tepki kılabilir.- KAYBOLMA KILAVUZU

Kadın özgürlüğü nedense, erkeklerin elindeki ayrıcalıkları ve iktidarı sinsice ele geçirmek isteyen bir hareket gibi algılanıyor; sanki bir tarafın kaybetmeye mahkum olduğu, taraflardan sadece birinin özgür ve güçlü çıkabileceği bir savaş var ortada. Oysa birlikte özgürleşir ya da birlikte köleleşiriz. - BANA BİLGİÇLİK TASLAYAN ADAMLAR

">