Reddedildikten sonra ne yapmalı?

Reddedildikten sonra ne yapmalı? Reddedilmek doğal bir şey mi?

Doğal birşey sakin bir şekilde düşünmek gerekir, neden reddedildim, ne gibi kusurlarım vardı? diye düşünmek doğru olur, sonra da reddetmiş olan kişi çok mükemmel birimi niye reddetti acaba diye kendi kendine sor, yoksa arada başka meseleler mi var da reddetti seni? hemen karşı tarafı da suçlama, biraz kendini ve reddeden kişiyi eleştir, belki doğru sonuca ulaşırsınız.

Tamamen duygusal buhran düşmeye hiç gerek yok.Seni hak eden insanlar illa karşına çıkacaktır üzülmeye ve özgüvenini kaybedecek hiçbir sebep yoktur bırak o seni kaybettiğine yansın kendini değersiz olarak sakın görme kendini sevmeye devam et.

Reddedilmek tabi ki doğaldır. Herkes herkesi sevmek zorunda değil. İstersen erkek olsun, ister kadın gurur haline getirmemek gerekir. Dünyanın sonu değil, dünya da tek kız da o değil. İnsan önüne bakmalı. Fazla düşünmemeli. Nasip değilmiş deyip geçmeli.

Hiç umursamamali istemiyorsa bende istemiyorum.

HAYATIN ONDAN İBARET OLMADIĞINI GÖRMESİ İÇİN AYNI ŞEKİLDE YOLUNA DEVAM ETMELİ. ONA KAYBETTİĞİ HİSSİ OLUŞTURULMALI

Üzülmemeli, stres yapmamalı, kafaya takmamalısın. Karşı taraf olmadan önce de yaşıyordun. Onsuz da yaşayabilirsin. Kaderindeki kişi elbet bir gün seni bulur.

bence normal herkesin başına gelebilir

Tamamen oluruna bırakmalı yoksa karşı taraf kendini bilmem nerenin kumaşı sanıyor. Daha çok havalınıyor. I yüzden sizi istemiyorsa siz de istemeyin.

Kabul görmek kadar reddedilmekte hayattaki doğal sürecin bir parçasıdır. Öncelikle reddedildiğini kabul etmelisin. Ha bir şey yapmalı mısın? Tabi ki de hayır. Bu gurur yap anlamında değil elbet. Ama kişi reddedilince önce empati yapmalı, kendi kafasında konuyla boğuşmak yerine. Kısaca “Sen reddetseydin, karşı tarafın ne yapmasını isterdin?”.

ben reddildikten sonra hiçbir şey yapmıyorum ki her şeyin hayırlısı deyip yola devam ediyorum… ne yapmak lazım ki başka insanların peşinden koşamayız ki. ya da nereye kadar insanların peşinden koşmamız lazım acaba… bir yere kadardır her şey… her şeyin hayırlısı kader kısmet diyoruz biz bu tarz olaylara… pek de takmamak ve umursamamak lazım aslında daha sonra da… herkes kendi yoluna devam eder… edecek tabi…

Herkesin dıs görünüşü iyi olmak zorunda değil ki.Umursramamalı bence basina gelmis olanlar.

Ne konuda reddedilmek. Konu biraz genel olmuş . Ama çoğu konuda bence yani kişisel fikrimdir. Reddedilen şey çok isteniyorsa en az bir kere daha şekil yada taktik değiştirerek tekrar denenmelidir. Kim bilir belki ikinci üçüncü sefer denendiğinde olumlu sonuç verecektir. Ama ust uste reddedildiğinde de artık inadın da bir gereği yoktur. Vazgeçilmelidir.

Sezen aksu’nun da dediği gibi; ben de yoluma giderim. Yoluna gitmelisin sadece. Seni reddettikten sonra hala sana yakın durmaya çalışıyorsa bunu izin vermemelisin. Muhtemelen seni yedek kulübesine koymuş karşıdaki. Aynı ortamdaysanız sürekli, minimum şekilde iletişim kurmalısınız. zorundaysanız o da.

Bazı şeyleri zamana bırakmak iyidir. Dikkatinizi başka konulara verip bu durumu unutmak en iyisi. Olmuyorsa zorlamamak gerekir.

Düşünmeniz ve sorgulamanız gerekli. Sürekli kendinize ne eksiğim var? demekten kaçının. Kimsenin bir suçunun olmadığını bilin ilk önce. Herkes illa biriyle olmak zorunda değildir.

herkesin başına gelebilecek bir şey. eğer gerçekten sevdiğinz birisiyse defalarcac reddedilmenie rağmen tekrar denemek lazım.

Bu konuya biraz Hobbes bakış açısıyla bakmak istiyorum. İnsan özü gereği doğuştan bencil ve kötüdür. Karşısındaki insanın üzülüp üzülmediğini veya etkilenip etkilenmediğini umursamaz. Bence bu doğrulta haklıdır da. Biri sizi reddederse siz de ona ‘pragmatist’ bir şekilde cevap verin. Eminim bunun üzerine alacağınız cevaplar sizi daha az üzecektir. Doğanın kanunu bu büyük balık küçük balığı yutar. Her durumda küçük balığı yiyen olun derim.

Herkesin başına gelebilecek olan çok normal bir durumdur her anlamda olabilir başvurmuş olduğunuz işten reddedilebilirsiniz veya sevdiğiniz insan tarafından reddedilebilirsiniz… Tabii ki sonunda yaşanılan büyük bir Üzüntü ve yetersizlik duygusu herkes hissedebilir sonuçta bir beklenti içerisinde oluyoruz bence o beklentiyi çok yükseklere çıkarmadan olabilecekleri düşünerek hazırlıklı olarak bu durum karşısına çıkarsak reddedilme duygusunu çok daha hafif sarsıntılarla atlatabileceğimizi düşünüyorum

Reddedilmek gayet doğal bir şeydir. Bunu abartıp dillendirmeye gerek yoktur. Reddedildiysen o mevzu orada kalmıştır pekte uzatmaya gerek yoktur bence. Önemli olan bunu kabul edip kendi hayatımıza devam etmektir. Belki reddederiz belki reddediliriz bunlar çok normal ve olabilecek şeylerdir. Hayat bu sonuçta bizim başımıza da gelebilir başkasının başına da. Hayatına kaldığın yerden devam etmeli ve önüne onsuz bir şekilde bakmalısın. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.