Resim çizmek bir sanat mıdır?

Resim çizmek bir sanat mıdır? Sizce resim çizmenin hayata etkisi nedir?

Sanat bir yetenektir resim çizmekte yetenek olduğu için resim çizmek bir sanattır.Genelde küçuk yaslarda kazanılan bu yetenek ilerde iyi bir ressam olma yolunda ilerletebilir.Resim çizen insanın hayal dünyası gelismistir.Olaylara bakış açısı ve yaklaşımı diğer insanlardan farklıdır.Hayata daha pozitif bakılmasını sağlar.

Resim çizmek bir sanattır. Birebir kopya, ticari , kaygılar işin içine girerse de o zaman sanatsal değeri ve anlamını yitirip iş zanaata döner. Sanatsal bir resimde kendinden parçalar vardır. Resmim çok da iyi olmasa da bunu bizzat deneyimledim. Sanatçının gördüğü kattığı değer burada çok önemlidir. Karacaoğlan’a sormuşlar Elif diye sevdiği kadın çok da güsel bşr kadın değilmiş. O da kendi gözünden gör demiştir bu soruyu soranlara. Bu da aynı şeydir aslında bir yerde. Sanata ve sanatçıya bakış açısı bu açıdan önemli. Her bir kıvrımdan akan sanat…

Resim çizmek bir sanat olmakla kalmaz, bir yaşam felsefesidir. Bazı insanlar işleri ters gittiğinde ve ya sinerlendiğinde resim çizmekle uğraşıyorlar. Resim çizmek insanı rahatlatır ve beynimizin sağ payıyla ilgilidir. Resim çekmek, sanatla uğraşmak, yabancı dil öğrenmek, oyun oynamak beynimizin sağ payını geliştirir. Beyinin sağ payı gelişmiş insanlar oyunlarda, müziklerde, resimlerde çok başarılı olurlar. Sol payı gelişmiş insanlar ise genellikle bilim sahasında çok başarılı olurlar. Ressamlıkla uğraşıp çok ünlü olanlarda var. Onlardan bazıları aşağıdakilerdir :

• Leonardo Da Vinci
  • Pablo Pikasso
  • Michelangelo
  • Abidin Dino
  • Paul Cezanne
  • Van Gogh
  • Edgar Degas Onlar sadece resim çizmediler, onlar dünya tarihine isimlerini çizdikleri tablolar sayesinde altın harflerle yazdılar.
  • Hem sanattır hemde yetenektir çünkü kimsede bulunamaz öyle yetenek. O yüzden ayrıdır yer

Resim sanat dallarından birisidir. Bu nedenle de resim çizebilmek bir yetenek ister. Yetenek ve alınan resim eğitimi birleşince ortaya bakmaya doyulmayan şaheser tablolar çıkar.

Resim çizmek bence sanattır, ve yenetenek istiyen bir iştir.Hem hayal gücünü hemde kişiliğini geliştirirsin.Küçüklükten gelen bir yetenek olması lazım ki ilerliyen zamanlarda da bu yeteneğini geliştirebilelim.

Resim çizmek bir sanattır. Yaşam felsefesidir kimisi için de. Hatta hayattır, hobidir, kafa dağıtmak için etkili bir yöntemdir, huzurdur, duyguların en yalın ve estetik şekilde dışa vurumudur. 7’den 70’e her insan ömründe en az bir defa eline fırça alıp tuvalin önüne geçmelidir. Hissettiklerini estetik ya da absürd fark etmeden kağıdın üzerine renkler aracılığı ile aktarmalıdır. Hatta şu an ifade edip betimlerken ben bile resim yapmak istedim. Sanat toplum için midir sorusuna benim cevabım hayır aslında. Sanat insan için. Tamam toplum kısmına da katılıyorum ama sanat sanat ve sanat insan içindir. Estetik olan, insanı rahatlatan her türlü dışa vurum faaliyeti benim gözümde sanattır aslında. Benim görüşüm bu yönde.

Resim çizmek Allah’ın insana verdiği özel bir yetenektir. Önemli olan bu yeteneği keşfederek geliştirmektir. Resim çizme yeteneğini geliştiren kişiler bir sanat icra etmiş olurlar. Zaten resim sanatın bir dalıdır.

resim çizmek sanat değildir eğer öyle olsaydı her resim çizebilen sanatçı olurdu ama böyle bir durum söz konusu değil. resim çizmek yetenek işidir bu yeteneğiyle ortaya resimden fazlasını koyabilen görünenden fazlasını yansıta bilin bir resim sanat olarak nitelendirebilir.

Resim çizmek her kişiye göre bir sanat dalı olup olmaması değişebilir fakat resim çizmek bir sanat dalı olarak hayata geçer Fakat bu sanat dallarında genellikle insanlar ünlü ressamların resmini gördüğü için onları sanat olarak Sayar kalan kişilerin resimlerine İnsanlar pek bir önem vermeyebilir Fakat o resimlerde bir sanattır.

Tabi ki ben mesela resim çizmeden duramıyorum kesinlikle resim benim için olmazsa olmazım. Ama türkiyede sanat ve sanatçıların pek önemi olmuyo ya maalesef.

Resim çizmek yetenekli insanlara verilmiş çok özel bir yetenekdir ve bu insanların yeteneklerini geliştireceği alanlara yönlendirilmeli

Evet, bir sanattır. Iyi resim çizen bir ressam yeteneklidir ve huzurlu, mutludur.