Resim yaparken kullanılan teknikler nelerdir?

Resim yaparken kullanılan teknikler nelerdir?

">

1 Beğeni

Resim yaparken uygulanabilecek birden fazla teknik vardır. Kısaca bahsetmek gerekirse en fazla kullanılan teknik yağlı boya ve sulu boya teknikleridir . Bunlar haricinde siyah -beyaz resim, guaj boya , lavi resim ve pastel boya teknikleri bulunmaktadır.
Günümüzde en çok talep bulan yağlı boya resim tekniğidir . Yağlı boya için gerekli olan malzemeler
1- Keten bez
2- Tuval karton yada tahta olabilir
3- Yağlı boya
4- Birden fazla sert fırça
En ünlü ressamların yağlı boya tabloları müzelerde yer almaktadır .

">

çizimlere hayal güçlere dikkat etmen lazım…

Suluboya tekniği, yağlıboya tekniği, fresk tekniği, tempara tekniği, guaj tekniği, pastel tekniği, siyah-beyaz resim, lavi resim, mum boya kazıma tekniği.

2 Beğeni

Resim yaparken birçok teknik kullanılabilir.
Guaj boya tekniği, Keçeli boya, sulu boya, pastel boya, kuru boya, Eğer boya kullanmak istenilmezse kara kalem tekniği kullanılabilir.

4 Beğeni

Ben şahsen karakalem çok kullanırım yani siyah beyaz resim tekniği. Kara kalem diğer kalemlerden ve boyalardan daha rahat ve kolay kullanabiliyorum. Yağlı boya da severim. Tercih meselesidir.

1 Beğeni

Resimde kullanılan teknikler, resim yaparken hangi kalemi ve boyaları kullandığınıza göre değişir. Çünkü her kalem ve boyanın kendine özgü teknikleri vardır. Kara kalem, sulu boya, yağlı boya, kuru boya, tükenmez kalem… Bunların hepsiyle aynı şekilde resim çizemezsiniz. Bazılarını bastırmak gerekir, bazı boyaları ise yaymak gerekir.