Restoran Yasağına Türk Usulü Çözüm!

Millet olarak, yasakları çiğnemeyi ve bir açık kapı aramayı çok severiz. Salgın nedeniyle ,Restoranlar içeri müşteri almaması gerekiyorken , Beyoğlu Taksim Meydanındaki Dönerciden yemeklerini alan müşteriler, kapı önünde ayak üstü bir arada yemeklerini yediler.
image">image

Ee yine bir arada duruyorlar. Kucak kucağa girseydiniz bari birbirinize? Yahu bu insanların problemi ne gerçekten anlamıyorum ya…

hahahhahaha eee sonuçta yasağı çiğnemediler işte türk üsulü çözüm diye buna denir :rofl:

İnsanlar bir yerde yemek yemek zorunda sonuçta, iç güdüsel olarak da topluluk nerde yiyorsa orda yiyorlar diğer kimsenin yemediği yerde yemeleri çok daha zor bence.

Afiyetler olsun ama sonuç olarak sosyal mesafeye dikkat etmek çok önemli herkes kurallara uysun lütfen.

Gerçekten insanların artık bazı şeyleri inadına yaptığını düşünüyorum bu ülke de alınan tedbirler de çıkan cezalar da bu virüsün önüne ve bu tip medeniyetsiz insanların önüne geçemiyor gerçekten yazıklar olsun ya.

Yani o yemek illa dışarıda yenecek. Cidden millet gene arka yoldan dolaşmanınn çözümünü bulmuş. Hani eskiden yazdı ve havalar iyiydi ve evlere de tıkılmıştık.

Bunlarada Sosyal mesafeye uymamak kabahatinden ceza kesilmeli bu ne ya bana birsey olmaz.

Bu şekilde virüsün biteceğini düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar.Ne kadar kısıtlamalar da gelse,ceza da olsa bu insanlar anlamaz…

Nasıl insanlar bunlar gerçekten artık anlam veremiyorum. Ya hem kendi sağlığınız hem milletin sağlığı nasıl düşüncesiz olabiliyorsunuz?

Restoranların içerisine girmek yasak, dışarıda durmak yasak değil ama sosyal mesafeyi korumamak daha büyük yasak. Üstelik döner yemek için maskeleri çıkarmak gerekiyor.

Sigara gibi toplu alanlarda da yemek yeme yasaklanmalı ki yemeğini alan evine gitsin. Tabi hariçten gazel okuyorum ama böyle bilinçsiz bir şey görünce ne diyeceğini şaşırıyor insan.