Rimel nasıl sürülür?

Rimel sürmenin püf noktaları nelerdir? Nasıl sürülür?

Rimel sürülmeden önce kirpiklerin temiz olması önemlidir, kirpikler yeterince kıvrık değilse kirpik kıvırıcı kullanılabilir, rimel sürerken kirpik diplerinden yukarıya doğru sürülmelidir, kirpiklerin birbirine yapışmaması için zikzak hareketlerle sürülebilir, kalıcı olması için suya dayanıklı kaliteli markalı bir rimel kullanılmalıdır.

Rimel kirpiklerin alt kısmından baslayarak ucuna doğru çekilerek sürülür, kirpikler daha çok hacimli olmasını isteyenler birkaç kez aynı şekilde tekrarlayabilir.

Bir erkek olduğum için bilmiyorum bilmem de çok normal bence :joy:

rimel kipriklere sürülür bastırılarak sürülmesi önemlidir uç ların doğru çok bastırılmamalıdır ve birçok kez sürmek önemlidir.

İlk olarak rimeli kullanmadan önce pompalamamak önemlidir. Rimeli kullanmadan önce pompalamanız halinde rimelinizin içine hava dolacaktır.
Bu durum sizin rimelinizin daha çabuk kurumasına ve kullanılamaz hale gelmesini sağlar.
Rrimel ile birlikte kirpik kıvırıcısı da kullanmanız size istediğiniz kirpik görünüşünü sağlamada yardımcı olacaktır. Kirpik kıvırıcısını rimeli sürmeden hemen önce kullanarak ilk önce kirpiklerinize bir kıvrım verebilirsiniz.
Rimeli kirpik diplerinden uygulamalısınız. Bazı kadınlar fazla belli olmasını istemedikleri için kirpik uçlarına uygulama yapar. Bu gerekli hacim ve kıvrımı yakalamanıza engel olur.
Daha etkileyici bir sonuç almak için diplerden kirpik uçlarına kadar uygulanan rimel gerekli kirpiklere sahip olmanızı sağlar.
Kirpiklere bu uygulamayı yaparken zik-zak yaparak sürerseniz kirpiklerin birbirine yapışmasına engel olursunuz. Aynı zamanda sürerken gözleriniz yavaşça kapatırsanız kıvrılmayı sağlarsınız.

Sevgiyle kalın.


öncelikle kendi kirpik yapınıza göre bir rimel almanız gerekir kirpikleriniz az ise bunu kirpik takarak destekleyebilirsiniz ama rimeli en dipten yukarıya doğru çekerek kirpikleri uzatarak rimeli sürmüş olacaksınız ve Buda kirpiğe hacim kazandıracaktır aynı zamanda uzun görünüme sahip olacaktır ucuz ve kalitesiz markalardan almak kirpikleri döker ve gözde sorunlar oluşmasını sağlayabilir . Kullandığımız rimeli içeri, dışarı hızlı hareketlerle pompalamamanız gerekir bu rimelin fırçasına zarar verir ve rimel ne kadar dolu olursa olsun Buda içeriye giren hava sayesinde rimeli kurutacaktır sizde rimelinizin bittiğini sanacaksınız ama bu rimelin neredeyse hepsini kurutabilmektedir. Yavaşca dışarıya doğru çekilmeli ve topaklanma yapmayan ürün kullanılmalı

 • 1. İlk olarak maskaranı kirpiklerini kökten uca kavrayacak şekilde uygula.
 • 2. İkinci katı uygulamadan önce 10 saniye kadar maskaranın kurumasını bekle. Bekledikten sonra maskaranı yeniden kirpiklerine uygulayabilirsin.
 • 3. Eğer uygulama esnasında kirpiklerin birbirine yapışıyorsa maskarana zikzak hareketleri vererek kirpiklerine uygulamaya devam et. Bu uygulama aynı zamanda kirpiklerinin daha dolgun görünmesine de yardımcı olacaktır.
 • 4. Maskaranı bu kez de kirpiklerinin üst kısmına uygula. Bu sayede, daha gür bir kirpik görünümüne sahip olacaksın.
 • 5. Maskara fırçanı son olarak kirpiklerine dik gelecek şekilde uygula. Bu sayede kirpiklerin olduğundan çok daha uzun görünecek. Tüm önerilerimizi uyguladıktan sonra, makyajına son kez bir bak ve makyajında yapmış olabileceğin hataları yeniden gözden geçir.
 • Başta güzel bir markaya ait olan orta likitlikte bir rimel’e sahip olduğunuzdan emin olun.Önce kirpiklerinizi kirpik kıvırıcıyla kıvırın sonraysa önce üst kirpik sonra alt kirpiğe seri ama düzgün adımlarla ürün.Küçük bir not göz makyajınızı yapmadan rimel ya da maskara sürmeyin.Yani far,eyeliner gibi şeyler ya da takma kirpik tercih ederseniz önce bunları takın sonra rimel sürün.

  Önce kendinize uygun bir rimel alın kirpiklerinize aşağıdan yukarı şekilde uygulayarak sürün

  Valla herhalde sağ gözünüzün en sağ tarafından tam kirpikten yukarı çekerekti herhalde.

  Kirpiklerin daha hoş çekici gözükmesi için sürülen Rimel en sağdan yavaşça sol üste doğru çekilerek sürülür.

  Doğru ve kalıcı bir rimel uygulaması için rimelin göze sağa sola zigzag hareketleri ile hareket ettirilerek uygulanması öneriliyor. Daha dolgun ve çarpıcı bir görünüm elde edilmek isteniyorsa tek bir kat sürdükten sonra kuruması beklenip farklı bir kat daha aynı şekilde uygulanabiliyor.

  Bazı insanlar rimel sürerken gözüne girecek diye korkuyor olsun bitsine getiriyorlar ve sonuç pek iyi olmuyor korkanlar için rimel fırçasını doğru pozisyonda sabit tutup gözü yavaş yavaş aç kapa yaparak güzel bir şekilde rimel sürülebilir. Diğer türlü önce kirpiklere üstten sürüp ondan sonra gözü açıp aşağıdan yukarıya doğru normal şekilde sürülür bu sayede daha hacimli olur kirpik. İki gözde de aynı görünüm için gözlerin kenarından bir parmağınızla gözü gerdirip daha kolay ve aynı görünümü elde edebileceğiniz şekilde rimel sürebilirsiniz.

  RİMEL NASIL SÜRÜLÜR?

  Rimeli her kadın farklı sürer aslında ama en etkili olan sürme yöntemi aşağı yönde bakarken üstten dipten aşağı doğru tarayarak sürme yöntemidir.

  ">

  kirpik diplerinden uygulamak hep en güzeli sonucu verir aksi halde uçlarda topaklanmalar oluyor. firçanın kirpiği en dipten kavraması çok önemli güzel bir görüntü açısından

  temiz kirpiğe, dipten başlayarak yukarı doğru zigzag hareketlerle sürülür. Orta kısımlar yukarı doğru tararken, yan tarafları yine hafif yana doğru tararsanız çok daha hoş olur.

  Kirpiklerimiz bu nokta da temiz olmalıdır. Yukarıdan aşağıya doğru kıvrımlı hareketlerle uyguladığımız zaman hacim görünümü kazandırabiliriz. Rimel uygularken aynamızı tam karşımızda değil de aşağıdan tuttuğumuz zaman daha dolgun kirpiklere ulaşabiliriz. Böylece göz kapaklarımıza da bulaşmamış olacaktır.

  kirpiklerin temiz olmasına özen göstermeliyiz. kirpiğin en dibinden en ucuna kadar kıvrımlı bir şekilde sürmek hem daha hacimli hem de daha güzel durmasını sağlarız. kirpikleri tarar gibi hareket edip dipten sürmeye başlayarak topaklanmasını önler. kat kat yanlış şekilde sürmek hem göz çevresini koyu renkte gösterir hem de sürekli toz halinde rimelin dökülmesine.

  Şekil olarak söylemek gerekirse eğer daha çekik ve badem gözler istiyorsanız kirpikerinizin özellikle en son kısımlarını şakalara doğru eğik bir şekilde sürmek gerçekten çok güzel yapıyor. Eğer daha büyük ve açık gözler istiyorsanız dipten uca dik bir şekilde ve sağa sola kaydırarak rimeli kirpiklere iyice yedirerek sürebilirsiniz.