Roman kahramanına aşık olmak

Hayatınızda hiç roman kahramanına aşık oldunuz mu, olduysanız hangi roman kahramanına oldunuz?

Birden fazla roman okumuşumdur. Aşık demeyelim de hayran kaldığımı söyleyebilirim.

Evet birçok kez bu durumu yaşadım. Hatta aslında çok fazla karakterlerle iç içe olmak insanın kendi hayatına zarar veren bir durum. Çünkü roman karakterlerini derinlemesine okuyorsunuz ve düşünceleri ile başbaşa kalıyorsunuz ve bu yüzden karakter ile aramızda bir bağ oluşuyor. Sonrasında kitabı bırakıp gerçek hayatında önce insan kendi hayatında bulunan şeyler karşısında hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu nedenle kitap okurken yalnızca kitaptan zevk almak gerek. Ayrıca gerçek hayatta kitaplarda olamayacak ya da anlatılamayacak kadar muhteşem insanlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu hem şans hem bu kader.

Ben en fazla Deadpool karakterine aşık olmuştum muhteşem bir karakter bence.

Roman kahramanı değilde anime izleyen var mıdır bilmiyorum ondaki karakterlere fena aşık oluyorum :smiley:

Böyler birşey mümkün müdür ya? :slight_smile: hayır,hayatımda hiç bir roman kahramanına aşık olmadım.

Önceden kitap okurdum ve severdim şimdi değil ama yoğunluktan dolayı bende hayranlık başla biseydir

Böyle bir şey mümkün değildir. Roman kahramanı hayranlık ve beni duyabilirsin. Ama aşık olmak Kesinlikle doğru değil.

hayır kesinlikle aşık olmadım ve olmam da garip bişey aşk olmak bu kadar basit olmamali

Küçüklüğümde Gustav Flaubert’in Madam Bovary kitabını okumuştum ve baş karakterlerden olan Emma ya hayranlığım bor başkaydı.Çünkü bir yandan deli gibi seven bir adan diğer yandan da o kadına gerçekten bir şeyler katamayacak adamları tercih etmesi gibi ne kadar da acizlik doluydu.Bende sanırsam o kadın gibi bir kadını seviyordum…

izliyorum, hangi animeden bahsediyorsun?

High School Dxd var bir tane sonracıma Sword Art Online ama 1. sezon en sevdiğim birde tavşan bir kız vardı kızı kimse görmüyordu oda süperdi bak

Olmadım hiç böyle saçamalık olur mu hiç ya hayaller gerçek olurmu sanal alemde aşk çok saçma

Olmadım hiç zaten bu saatten sonra da olmam aşkımı bulmuşum roman kahramanı ile ne işim olur :joy:

Ah ahh! İşte bu ya. Bazen romanda adam kadına olan aşkını öyle bir anlatıyor ki. Adamın kadına olan aşkını anlatışına aşık oluyorsunuz. Kitap bitince normal hayata dönüyorsunuz tabi.

Evet bende çocukken ilk okulda okuduğum bir romanda bir kıza aşık olmuştum.

Sinan Akyüz’ün Piruze romanındaki Piruze’ye aşık olmuştum. O kadar güçlü bir karaktere sahipti ki romanda etkilenmemek elde değildi.

Aşık olduğum yazarlar ise, Reşat Nuri Güntekin ve Gülten Dayıoğlu eserleridir. Ünlü yazarların kitaplarını çok okudum ve hayram kaldım. Yaprak Dökümü, Çalıkuşu, Dudaktan Kalbe, Fadi,s , ve Sekizinci Renk’tir. En sevdiğim ve okuduğum kitaplardır.

Bugüne kadar beni kendine aşık edecek roman kahramanıyla karşılaşmadım. Hayranlık duyduğum karakterler oldu.