Ruh sağlığına neler iyi gelir?

Ruhu Iyileştiren Yöntemler Nelerdir?

öncelikle rahat hissetmen lazım bunun için de tek başına kalabileceğin bir oda veya herhangi bir yer olmalı, ruhunu dinlendirmek için müzik dinleyebilirsin ya da kendini mutlu edecek şeyler yapabilirsin, hobilerin nelerse onu yapabilirsin yürüyüş baya iyi geliyor çünkü temiz hava vücuda çok iyi bir etki sağlıyor ve mutluluk hissi veriyor.

Pozitif düşünce, pozitife eğilim, kendi benliğimize sahip çıkma ve de değişikliğe açık olma. Pozitif düşünce pozitif şeyleri çeker. Evrende her şey bir çekim içerisindedir.


Ruh sağlığına kitap okumak , müzik dinlemek , resim çizmek dans etmek iyi gelir diye düşünüyorum .

Meditasyon yapmak. Düzenli bir şekilde meditasyon yapmaya başladığınızda değişimleri çok net anlarsınız. Bence ruhun en iyi tedavisi bu. Onun dışında sevdiğiniz hobileri yapabillirsiniz. Ya da yalnız başınıza bir doğa yürüyüşü.

Neyi seviyorsanız o iyi gelir. Mesela bana kitap okumak ya da doğa da yürüyüş yapmak çok iyi geliyor.

Her ruhun ihtiyacı olan gıda farklıdır. Ruhunuzu ihtiyacı doğrultusunda beslemeniz gerekir. Ancak sevgi kişiden bağımsız olarak herkesin ruhuna iyi geliyor bence.

Ruh sağlığına iyi gelen şeyler sevdiğimiz insanlarla konuşmak görüşmek yapmaktan hoşlandığımız aktiviteler dinlendirici müzikler kitap okumak genellikle ruh sağlığımıza iyi gelebilir.

Meditasyon insanı ciddi şekilde rahatlatır.

Bu konuda ibadet çok iyi gelir insana. Namaz kılmak, kuran okumak, esma-ül hüsna okumak gibi. Onun haricinde kişisel gelişim kitapları da insanı rahatlatır.

Ruh sağlığına, Kitap okumak, müzik dinlemek, resim yapmak ve spor yapmak iyi gelir.

bir çok şey iyi gelir. müzik dinlemek en etkilisidir. tamamen zevkinize uygun müzikler dinleyin. sizi daha iyi hissetirecekleri. evde egzersiz yapın. cilt tipinize uygun doğal maskeler deneyin. hep bir aktivite peşinde olun. dinlenmek için manzaralı yerler seçin ve uzun süre sessiz bir ortamda bulunun. bunlar cidden güzel şeyler.

Ruh sağlığımızı iyileştiren yöntemler yeni şeyler öğrenmek uğraşlarımızın olması rahatlatıcı dinlendirici müzikler dinlemek sevdiklerimizle vakit geçirmek ve önemlisi kendimizi sevmek