Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası Ukrayna'nın durumu ne olur?

Rusya-Ukrayna savaşından sonra Ukrayna’nın durumu sizce ne olur? Rusya ve Ukrayna nasıl bir sonuca varır?

Savaşı bir ülke kaybeder ve kaybeden ülkenin hiç bir özgürlüğü kalmaz. Ve kazanan ülkenin etkisi altında kalır.

Umarım Ukrayna ezeli şekilde galip gelirde artık savaşların sonuncusu bu olur. Zaten ortadoğu sürekli kaynayan bir kazan. Birde üstte kıyamet kopmasın yeter artık. Umudum Ukrayna olsada aklım başka biri kazanır diyor güçlü olması yönünden. Ama bizim tarihimize bakarsanız yedi düvel üstümüze saldırdı biz silkinip kalktık. Onlar da başarabilir yeter ki özgürlükleri için savaşsın!

Bu savaş sonucu malesef Ukrayna için çok kötü olacak. Öncelikle başlarındaki adam siyasetten anlayan biri değil. Ukrayna’yı Nato ve diğer Avrupa ülkeleri çok yalnız bıraktı. Ukrayna başkanı da kendine bir müttefik bulamadı. Olan yine sivil halka olacak. İnşallah bu savaştan Türkiye olumsuz etkilenmez.

Rusya ukranyayi işgal edecek ve ettikten sonra sırada hangi ulke var onu düşünmek daha önemli çünkü Rusya dudmayacak amacı çarlik Rusya çünkü

Rusya bu savaşta yenik düşebilir çünkü ukrayna’ya destek çıkan olur, Ukrayna kurtulur umuyorum inşallah…

Sahadan gelen görüntülerin yalancısıyım, Rus tarafı için durumun pek iç açıcı olduğunu söyleyemem. Çok kayıp veriyorlar, araçları terk ediyorlar, güya hava üstünlüğünü ele geçirmişler ama TB2’ler avlanmaya devam ediyor. Lojistik ise tam bir rezalet. İlerleyen zamanda ne olur bilmem ama eğer Ukrayna direnmeye devam ederse Rusya çok zarar görecek. Üstelik Ukrayna tarafı Batıdan her türlü desteği alıyor. Putin yaptığı saldırıyla AB’yi birbirine kenetledi, NATO’yu bir araya topladı ve 100 yılda yiyeceği yaptırımları 1 ayda yedi. Tebrik etmek lazım. Rusya ekonomik anlamda çok sıkıntı çekecek.

Bence bu savaş sadece ukraynaya bir darbe vurmak için değil,ukraynanın ekonomik yapısından yaralanan medeniyetleride etkileyecek sadece ukraynayı nasıl etkileyeceğini düşünmemek lazım bu konuda.Ukrayna bu savaşta olumsuz bir sonuç alırsa bir çok ülke bundan zarar görecek.Eğer ukrayna bu savaşta olumlu bir sonuç alırsa bu bir nebze sevinidirebilir yaralanan ülkeleri şu an bu savaş zaten ekonomik dengelerini bozdu bu ülkelerin.Bunlardan biri de biziz.İnşallah çok etkilenmez diyeceğim.Ama ekonomimiz sadece bundan etkilenmiyor.Neyse çok uzattım.Sonuç olarak Rusya eğer kendi açtığı savaşı kazanırsa bu kötü günlerden daha kötü günler kapıda.Eğer Ukrayna kazanırsa ki gönlümüz Ukraynada en azından toparlanma şansımız olur.İnşallah Ukrayna kazanır gönlüm onlarla