S-400 hava savunma sistemi alınmalı mı?

Eğer S-400 hava savunma sistemi alınırsa ekonomi yine bozulur mu? F-35 uçakları Amerika tarafından verilir mi?

Ekonominin bozulucağını sanmıyorum. Fakat F-35 Amerika tarafından verilebilir.

F-35 uçaklarını vereceklerini kesinlikle sanmiyorum. ABD tek işi Türkiye yi oyalamak. S 400 lere gelecek olursak alırsak Ekonomi kötü olacağı kanaatindeyim. Zaten ekonomi kötü

Uluslararası hukuk var ve Amerika Türkiye ile iyi geçinmek zorunda bu yüzden vermek zorunda

Bence ekonomi bozulmaz.Amerika F-35 uçaklarını verir.

S 400 e verilecek parayla kendimiz s400 kadar etkili savunma sistemi yapmayı denesek daha mantıklı.

S-400 hava savunma sistemi kesinlikle alınmalı taraftariyim .Türkiye’nin hava savunma sistemine ihtiyacı var.uçaklar konusunda belirsizlik sürüyor fakat onunda alternatifi var gene ruslarin Su-57. savaş uçağı var f35 yerine o alinabilir

Bence alınmalı. Zaten Amerika her şeye karışıyor. Bir yerlerde buna bir dur demek lazım artık.

Bence S-400 savunma sistemi alınmalı, ABD tehditvari konuşarak S-400 alınır ise F-35 teslimatı yapılmayacağını hemen hemen hergün dile getirmektedir. Döviz kurunda yükseliş bu nedenden dolayı devam etmektedir.

Savunma sanayii yatırımı yapmak ekonomik kriz geçiren bir ülkeye fayda sağlamaz.

Hava savunma sistemini aldık. F-35’lerde, geldi zaten Türkiyeye Amerika hiç bir şey yapamaz.

Ekonomi kötü olur ve F-35 i Abd hayatta vermez onların işi sadece türkiyeye zaman kaybettirmek

Yakın zaöamda çok daha iyilerini kendimiz üreteceğiz. Alınması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü o kadar uzun menzilli füzelere sahip değiliz.

Ekonomiye fazla zarar gelmez yani alınsın savunma sistemi iyilesir

S-400 mutlaka alınmalı. Amerika’ya olan savunma bağımlılığından kurtulmaya katkısı olur. F-35 leri çin ise Amerika sadece tehdit edebilir fakat ortadoğu emelleri için incirlik üssü f-35 lerden daha önemli olduğu için mecburen göndermek zorundalar.

tabi ki alınmalı tek bir ülkeye bağımlı kalınmamalı ihracat konusunda da yoksa sonumuz Saddam ın Irak’ına döner.

S400 hava savunma sistemleri kesinlikle alinmali diye düşünüyorum ulkemiz için hava savunma acısından önemli ve caydırıcı bir sistem olur f 35 uçaklarını amerika keşke bize verse ama bize müslüman olduğumuz için vermezler o yüzden vermesin onların f 35 ine ihtiyacımız yok evelallah kendi ucagimizi fuzemizi yaparız

bence s-400 alınmalı.Son günlerde f 35 haberleri çıktı.Türkiye eğer s-400 hava savunma sistemlerini alırsa f 35 leri alamaz diye.Bence biz f 35 yerine s 400 alınmalı. Çünkü bu zamanda hava savunma sistemleri daha önemli. Eğer bir ülke savunma yapamıyorsa saldırıya ihtiyaç yoktur zaten. Bundan dolayı s-400 daha önemli.Ama türkiye ikisini almak istiyor.İnşaalah alır. Ama tabi amerika birleşik devletleri istiyorsa.Gerçi türkiye kendi yerli uçağını yap.aya hazırlanıyor umarım yapar bizde böylelikle ne rusya devletine ya da amerika birleşik devletlerine bagımlı kalırız…
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemleri bence alınmalı S-500’lere de altyapı olusturabilir.

bence okadar gerek yok kendısı uretse okadar masraflı olmaz cunku turkyede herse ypıla bılır eyer kıymatını bılırlerse