Sabah kahvaltı yapamayan insanlar yapabilmeleri için ne gibi şeyler yapmalılar?

Sabah kahvaltı yapamayan insanlar yapabilmeleri için ne gibi şeyler yapmalılar?


Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünü,asla atlanmamalı,alışkanlık haline getirmek gerek.Zamanlama yapmalısınız,işiniz varsa dahi erken kalkıp kahvaltınızı düzene sokmanız lazım.

Sabah sadece meyve suyu, süt içilebilir. Meyve yenilebilir. Bizim bildiğimiz kahvaltı tarzı aslında pek sağlıklı değil. Uykudan yeni uyandığımızdan dolayı gerekli hormonlar salgılanmaya başlar, uyanır uyanmaz yapılan kahvaltı hormon dengesini bozar. Hafif yiyecek ve içecekler tercih edilmeli.

Kahvaltı günün en önemli öğüdür. Tam yapamasa bile insan simit çay alıp yiyip, içebilir. Ballı süt yanında bir dilim ekmek yese bile tok tutar. Muz veya elma yiyebilir. İsteyen bir şekilde sabah kahvaltısına dikkat eder.

Kahvaltının günün diğer öğünlerinden hiçbir farkı yoktur. Meyve sosu, bir fincan yulaf veya ayran gibi sindirimi kolay küçük atıştırmalıklarla başlayın ve ardından daha ağır şeylere geçin. Sabah yemeğiniz için atıştırmalığınızı yedikten sonra yarım saat bekleyin ve daha iyi bir iştah açacaksınız.

Kahvaltı etmeye kendimizi teşvik etmek için beğeneceğimiz kahvaltılıklar seçilebilir. Muhakkak beğeneceğiniz bir peynir çeşidi, bir zeytin çeşidi olacaktır. Bu sebeple bunlar için kendimizi zorlamalıyız, veya yulaf ezmesi içine muz, kuruyemiş ve sütle tatlandırıp kısa ama bir o kadar da besleyici bir kahvaltı edebilirsiniz.

Bir bardak süt veya bir tabağın içine kepek ekmeği doğrayip sütle birlikte tüketebilirsiniz, doyurucu ve hafif…

Sabah erkenden kalkıp ufak bir yürüyüş hatta biraz koşu bile sizi eve döndüğünüzde kahvaltı yapmaya itebilir. Çünkü vücut yoruluyor ve güç toplamak için bir şeylere ihtiyaç duyuyor, bunu su içerek bir miktar karşılayabilirsiniz fakat yeterli olmaz ve kahvaltı yapma isteği uyanır.

Sabah kahvaltısı yapabilmek için kendinizi çok sıkmamalısınız eğer sabah iştah kapanıklığı gibi bir sorun varsa hem besleyiciliği yüksek hem tok tutma özelliği olan hem de ağır olmayan yoğurtla öğüne başlayabilisiniz

Kahvaltı yapmaya çalışmalılar.

Uyku düzenlerini iyi ayarlayarak uyanma saatini erken bir zamana alabilirler. Kahvaltı için yeterli zamanları olursa acele etmeden kahvaltı yapabilirler.

Kahvaltı günün en önemli öğünü, gün içerisindeki verimliliğimizi artırabilmek için kahvaltı yapmamız çok önemlidir. Gece yatmadan önce bir şeyler yememeli, çok geç de yatmamalıyız. Kahvaltılıkları sevdiğimiz şekilde sunabiliriz.

Bence ne kadar fazla sabah kahvaltıda yeşillik kullanırsan okadar fazla iştahlı olursun yeşillik derken nane roka gibi

Acı biber üf on numara iştahı nasılda açıyor tavsiye ederim :slight_smile:

ben geceleri genelde sabah yemek istediğim olsun diye uyurken bol bol canımı çektiren yemek videoları izlerim sabah yemek için

erken uyanmalidir. Evden çıkacağı vakitten 1 saat önce kalkarsa hem uykusu açılır hem evden çıkma süresi uzayacagi için axiktigini hisseder

Kesinlikle ve kesinlikle uyanır uyanmaz bir bardak su icilmeli ve üzerine sade bir türk kahvesi içersen iştahın açılacak ve açlık hissedeceksin kesinlikle denemelisin tavsiye ederim

İlk önce gece uyumadan önce yemek yememelidirler daha sonra kahvaltı öğünü daha fazla önem tasır