Sabahları aç karnına mekik çekmenin faydaları ve zararları neler?

Sabahları aç karnına mekik çekmenin faydaları ve zararları neler?

Ben fayda olarak aç olduğun için daha çabuk kalori yaktığını biliyorum

vücudumuzun aç olduğu için daha fazla cardio yakmamiza sebep olabilir

aç karnına mekik çekmek kramp sokabilir midenize boş olduğu için iyi yanı da daha hiç birşey yemediğiniz için yağdan yakarsınız.

Aç karnına mekik çekerseniz daha kolay kalori harcarsınız, yağlarınızdan gider. Kilo vermek isteyenler aç karnına spor yapsın.

Sabah aç karnına mekik çekmek daha fazla kalori yakmanıza neden olur. Fakat aç olduğunuz için kan şekeriniz düşebilir bayılabilirsiniz. Aç olduğunuz için çabuk yorulursunuz. Başınız dönebilir.

Aç karnına spor yapmak vücuttaki yağları çabuk yakabilir fakat aşırı derecede zorlanırsa kaslarımıza zarar verebilir.

ben uyandığımda ilk işim lavaboya girip elimi yüzümü yıkayıp işe gitmek olduğu için mekikle falan işim yok :slight_smile:))

Aç karnına hareket veya spor yapmak kilo vermek isteyenlerin lehine bir durumdur. Ancak kas yapmak isteyenlerde durum farklıdır.

Sabah aç karnına mekik çekmektense enerji veren muz gibi atıştırmalık tüketip mekik çekmek daha iyidir. Çok fazla da değil. İlk olarak vücut kandaki şekeri kullansın. Sonrasında depodan harcasın. Isınmadan sadece mekik çekmek de dogru değil. Bunun yerine düzenli spor rutini oluşturulmalı.

Çekemezsin aç karnına zaten.
Bir şeyler ye öyle çek.
Mekik çok çekme.
Çok çekersen fıtık olma ihtimalin artıyor.
Bu arada aç karnına hareket etmek yağları yakmaz , onun yerine enerjiyi karaciğerdeki yada kaslardaki glikojenlerden kullanır.

Aç karna yapılan spor zararlıdır diye düşünüyorum ben. Tamamen tok karna yapılan da öyle. Açken güçsüz düşüp tansiyon düşüp bayılabilirsin. Tokken de batar girer karnınıza. Bence spor eğitmeninden destek alın.

Sabah vücudu ısıtır ve sabah sporu için rahatlatır yapılmalıdır bence

Faydası zinde bir sabaha uyanmanı sağlar. Kahvaltı için iştahını arttırır. Zararı yoktur. Asıl zarar karnın doluyken yapmaya çalışırsan olur. Yemekler ağzına gelir.