Sabri Ülker Bilim Ödülü'nün kazananı kim olmuştur?

Sabri Ülker Bilim Ödülü’nün sahibi hangi bilim adamı olmuştur?

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Doçent Doktor Tamer, Önder Sabri Ülker Bilim Ödülü’nü kazanmıştır. Tamer Önder, insanların kendi kök hücrelerini üretme konusunda çalışmaktadır. İlerde oluşabilecek genetik hastalıklara karşı insanları kendi kök hücreleriyle tedavi etme yöntemi üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bir çok alanda çalışmalarını sürdüren Önder’i, Tübitak’ta desteklemektedir.

Ödülün sahibi Doç. Dr. Tamer Önder olmuştur. Doç. Dr. Tamer Önder aynı zamanda Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesidir.

Sabri Ülker Bilim Ödülü’nü 2019 senesinde kazanan isim Doç. Dr. Tamer Önder isimli bilim adamımız ve akademisyenimiz olmuştur. Kendisi aynı zamanda Koç Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Bu ödül kendisinin laboratuvar çalışmaları kişiye özgü uyarlanmış kök hücrelerin üretim teknolojileri üzerine gerçekleştirmektedir. UPK hücreleriyle hastalara kendi genetik kodlarının aynısını taşıyan, bağışıklık sistemine tam uyumlu ve tedavisinde kullanılabilecek hücreler üretmenin önü açılmış olmaktadır. Bu araştırma ve çalışmalar Doç. Dr. Tamer Önder tarafından yapılmıştır. Ve neticesinde ödülü kazandırmışıtr.