Saç boyaları saçlarımızı yıpratıyor mu?

Saç boyaları saçlarımızı yıpratıyor mu? Yıpratıyorsa ne kadar yıpratıyor? Saç boyaları sağlığımıza zarar veriyor mu? Saç boyaları gerçekten de kanserojen etki yaratıyor mu? Bunlar hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Organik saç boyalarının açıkçası cok fazla zarar verdiğini düşünmüyorum. Ancak her kimyasal zararlı bence. Amonyak içerdiği için çekilmez bir kokuları var. Saçları döküyor bence.

En organik ve bitkisel özlü saç boyası bile saçlara zarar verir. Çünkü boyanın saça tutunmak için kimyasala ihtiyacı vardır ve en bitkisel özlü saç boyasına bile bu kimyasallar girer. Bu nedenle özellikle saç daha koyu bir renge değilde daha açık bir renge boyanıyorsa saçın zarar görmesi kaçınılmazdır. Yapılabilecek en mantıklı şey saçı az aralıklarla boyamak, sürekli olarak saç bakım yağı ve maskeleri gibi destekleyici ve besleyici ürünler kullanmak ve saç diplerini incitmemektir. Aynı şekilde saçı boyarken de eğer saç diplerine daha az değdirirseniz yararı olacaktır.

Zarar verir bence. Çünkü kimyasal madde içeriyor ve güzel görünüyor. Güzel göründüğü için insanlar alıp kullanıyor. Ama kullanmayın zararlı şeyleri.

Saç boyaları uzun süre kullanıldığında saçları yıpratır.Mesela saç renginizden çok zıt bir renge boyattığınızda saçlarınız çok hasar görür ve yıpranır boyama işlemi yaparken dikkat etmemiz gereken ,saç tonumuza uygun tonları bulmaktır.Aksi halde saç kurur ve yıpranır.Saç bakım maskeleri ile desteklemek gerekir.Saç boyasının kalıcılığını arttıran şampuanlar kullanmak gerekir.

Saç boyası tabi ki de hem saçı yıpratır hem de sağlığa zararlıdır. Saç boyama işlemini mümkün oldukça hava alınacak cam açık ortamda yapmak gerekir. Mümkünse amonyak içermeyen boyalar kullanılmalıdır çünkü sürekli boyalarla saç boyamak kanser riskini artırır.

Saç boyalarının içerisinde kimyasal maddeler olduğu için saçın yanmasına, yıpranmasına ve hatta hassaslaşmasına yol açacaktır. Ayrıca uzmanlar bu boyaların içerisinde yer alan bazı pigmentlerin de kanserojen madde özelliği taşıdığını belirtiyor. Genelde kına kullanımına daha sıcak bakılıyor.

evet hemde çok bıyerde gormustum beyın amelıyatınd bankacı bir kadının amelıyatıydı iş için sıksık sac boyatmıyormuşt beynındekı hasarlar bu gorseydını çok felaketti kımyasallar sonucta

bende boyuyorum evet zarar veriyor saça yıpratıyor

Maalesef saçlarımızı çok yıpratıyor. Çünkü içerisinde amonyak var. Hem saçı kurutur, hem kaşıntı ve dökülme yapar, hem de allerjik reaksiyon nedeniyle yüzünüz bile şişebilir.