Saç boyasının kokusu insanı neden rahatsız eder?

Saç boyası insanı zehirler mi? Kokusu insana zarar verir mi?

Saç boyaları resmen zehir içermektedir, çünkü birçoğu kimyasaldır. Bu bir de saç ve yağlı saç derisi ile birleştiğinde berbat bir koku yaymaktadır. Ayrıca bu kimyasallar saçları yakmaktadır da.

Saç boyalarının içeriğinin büyük çoğunluğu kimyasal maddelerden oluşmasına rağmen boyayı koklamak insanları zehirlemez ve insana başkaca bir zarar vermez.

Saç boyalarının içeriğinde saç derisine etki eden kansorejen maddeler vardır ve bu maddeler cildi tahriş eder bu yüzden de açığa çıkan koku insanlara kötü gelir insanları zehirlemese de ağır solunum yolu hastalıklarına neden olabilir içindeki kansorejen maddeler yüzünden

Çoğunda amonyak ve ağır kimyasallar bulunur. Saçın rengini değiştirebilecek güçte kimyasallar insanı rahatsız eder.Bazı insanlarda alerjik reaksiyona sebep olabilir.Baş ağrısı, baş dönmesi yapabilir.Astımı olan kişilerde nefes almada güçlük yaratabilir. Bu yüzden saç boyanan veya boyatılan ortam mutlaka havalandırılmalıdır.

Bence bu kişiden kişiye göre değişir ama pis bi kokusu olduğu için ve kimyasal koktuğu için rahatsız edebilir :slight_smile:

İçindeki kimyasalların bileşimi saça etki etmek ve kalıcı olmak için formüle edildiğinden. Tepkimelerden dolayı ortaya çıkan bir kokudur. Yıkadıktan sonra da uzun süre gitmez

Saç boyası, kimyasal maddeler içerdiği için çok ağır kokmaktadır. İçeriğindeki kimyasallar insanı rahatsız edebilmektedir.

Her insanın duyarlı olduğu bir madde vardır. Büyük ihtimalle o kokunun kaynağında sorun vardır.

İçinde kimyasallar olduğu için kokması normal ama çok kötü aşırı kokuyorsa başka sorun olabilir.
İnsanı rahatsız etmesi normal kimyasal koku çünkü.

İçindeki kimyasalların oluşturduğu koku kötü kokar hepsi bu.

Kimyasallar nedeniyle ilk önce farklı bir koku oluşur ancak kalıcı değildir ayrıca doğal olanları da mevcuttur.