Saç kırılmasını önlemek için neler yapmalıdır?

Saç kırılmasını önlemek için neler yapmalıdır? Bilgi veriniz.

Bunun için birçok yöntem vardır. Mesela saçlarımızı yıkadıktan sonra saçlarımızı dikkatli bir şekilde taramalıyız.

Saç kırıklarını önlemek için saç maskeleri yapılmalıdır. Ayrıca saçın nem dengesi de sağlanmalıdır. Bunun için saç yapısına uygun krem ve şampuanlar kullanılmalıdır. Saçları tararken de dikkat etmek gerekir. Kuru saçlara sahip kişilerin saçlarının tararken kırılması olağandır.

Tamamen önleyemeyiz. Saç illaki kırılıyor. Ama boya işlemleri zarar veriyor. Yüksek ısıda şekillendirme zarar veriyor. Sıcak su zarar veriyor. Sımsıkı toplamak zarar veriyor. Bunlara dikkat edildiği müddetçe kırılmaları en aza indirebilirsiniz. Bir de banyo sonrası havluyla kurularken nazik olmakta fayda var. Saç ıslakken daha hassas oluyor çünkü. Tararken dipten değil önce uçlardan taramak gerekiyor. Çünkü oralarda düğüm olmuş saç varsa önce onlar nazikçe açılır. Yavaştan diplere doğru gitmek lazım.

Sıç kırılmalarının başlıca sebebi saçları bakımsız bırakmaktır. Saçların bakımı hergün yapılmalıdır. Düzenli taramalı, saç tipine ve saç derisine uygun saç kremleri, şampuanlar ve bakım malzemeleri kullanılmalı, işini bilen uzman kuaförlere gidilmelidir. Oluşan saç kırıklarının bu uzman kuaförler tarafından kesilmesi gerekmektedir. Tabi yıpranmış saç tellerinin güçlenmesi için argan yağı, zeytinyağı gibi yağlar kullanılmalı, saçlar güçlendirilmelidir.

Saç kırılmasını önlemek pek mümkün olmuyor çünkü ister istemez dışarı şartları fazla sıcağa maruz kalma gibi başlıca nedenlerdir.Saç kırılmasını en aza indirmek için boya yapmamalıyız keratin uygulamayın yada zeytin yağlı masaj yapmalıyız.
Saç kırılmasını önlemek için bakım şart çok sıkı tokalar tercih etmemeliyiz.

Saç kırılması genelde saçların kuru taranmasından, saçların sıklıkla düzleştirilip maşalanmasından dolayı kırıklar meydana gelir. Saçları kuru taramamak gerekir ve elektirikli eşyaları saça sık uygulamamak gerekir.

Birçok yöntemi vardır ama her hafta kafore giderek kırıklarını kesmesini söylersen olmamaya başlar.

duzenli banyo yapip sececegimiz sabun sampuan bitkisel ozlu bakim yapabilecek yaglar ve bitki ozleri olmasi iyi olur kurutmayacak bakim yaglari olabilir

Saç kırılması önlememiz için saçımızı ayda bir kez kuaförde çalışan kişiye saç kırıklarını alır mısın?Dediğinizde o kişi bilir ve saç kırığınızı alır.Saç kurutma makinesiyle saçımızı çok sıcakta kurulamamalıyız.Yoksa saç kırılması ve saç dökülmesi olmaktadır.

Saç kırıklarını önlemek için en önemli şey onları bir kuaföre giderek aldırmak gerekiyor ve düzenli banyo yapmak gerekir.

Herşeyde olduğu gibi iç bakım ve dış bakım bir arada olmalıdır. Vitamin ve mineral seviyelerimize düzenli baktırmalı ve buna dikkat etmeliyiz. Sonrasında haftada 1 saça zeytinyağı ile maske yapılabir ve saçlar yüksek ısı ve kuru tarama gibi işlemlerden korunmalıdır.


Fön makinesi, maşa ve saç düzleştirme makinesi saça çok fazla ısı verdiğinden dolayı saçta kırılmasına sebep olmaktadır. Boya, perma gibi ürünlerin uygulanması sırasında ve doğru ürünün seçiminde oldukça dikkatli davranılmalıdır. Ne yazıkki bu tür ürünler içerdikleri kimyasal maddeler yoluyla, saç sağlığı için ciddi tehdit oluşturmaktadır. Saçta kırılma olmaması için bunları kullanmamak gerekir. Kırık saçın düzelmesi için saçın nemine dikkat edilmeli ve beslenirken protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edilmeli. Saç uçlarından kestirmek kırıklar için faydalı bir yöntemdir. Kırıkları azaltmak saçları güçlendirmekten geçer doğal ürünler kullanarak saçlarınızın yeniden güçlenmesini ve eski sağlığını kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için ceviz kabuğundan şürmelisiniz ve şampuanınızı değiştirip bitki şampuanlarından kullanmalısınız.

Saç kırıklarının bir çok önemli nedeni olmakla beraber, ana nedenleri aşağıdaki maddelerde bulabilirsinz.
Sürekli saç boyamak saçı çok yıpratır ve dökülmelere neden olur.
Yetersiz ve yanlış beslenme
Protein eksikliği
Doğru bir şekilde yapılmayan saç işlemleri
Genel sağlık sorunları
Yoğun perma, boya ve saç işlemleri
Bilinçsiz ürün kullanımı (kimyasal içeren ürünler)
Brezilya fönü olarak tabir edilen sıcak fön uygulamasının sıklıkla yapılması
Kalitesiz şampuan ve saç kremlerin kullanılması saç dökülmesine neden olur.
Peki nasıl önleriz saç dökülmesini
Düzenli ve sağlıklı beslenerek
D vitamini alarak güneş saç derisine nüfus eder ve hava almasını sağlar.
Sürekli duş almak saçı kurutur ve yıpranmasına neden olur.
Balık yemekte çok faydalı saçlar için.

Öncelikle saçı 1 kere kazıtmak lazım 3-4-5 numara gibi sonra kendine gelecekdir. Yada fön cok cekıyosan cok sıcak ayarında fön cekme cunku sacı yakıyor ve kırılıyor. Sonra şampuana dıkkat etmek gerekir cunku şampuan degıstırmede saclarda yıpranıyor kırılmayada neden oluyor. Saç spreyinide kullanmamak gerek, kalıtesiz wax yada jolelere dıkkat etmek gerek ve son olarak fazla sapka yada bere takmamak gerek sacın şeklini bozuyor ve kırılmaya neden oluyor. Bunlara dıkkat etmek gerek cunku saclar cok onemlidir bir insan için :blush::+1:t3:

Saçlar eğer uzunsa düzenli olarak uçlarından kesilmelidir. Kimyasallardan, ısı ve güneş ışığından olabildiğince uzak durulmalıdır. Krem ve maskelerle nemli tutulmalıdır. Kremlemesen taranmamalı.

Bunun için bircok yöntem vardır .Öğenin ; saçları bakım yapmak markalı şampuan kullanmak gibi basit seylerlede olabilir.

neredeyse her gün duş alıyoruz aldığım her duşta kullandığımız kimyasal miktarını azaltmalıyız bu şekilde saçlarımızı koruyabiliriz

Sarımsak yağı,badem yağı özlü şampuanlar kullanmalısınız bide orjinal zeytinyağı sabunu varsa tavsiye ederim.