Saçın kıvırcık olmasına sebep olan şey nedir?

Arkadaşlar saçın kıvırcık olmasına sebep olan şey nedir?

2 Beğeni

Saçı kıvırcık yapan şey genetik yapıdır. Ailenin saçı kıvırcık ise genellikle çocuk da kıvırcık saçlı oluyor. Ama şimdiki cihazlarla kendimiz de yapabiliyoruz.

3 Beğeni

Aileden gelen genlerle ilgili bir durumdur. Yani ailede kıvırcık saçlı birileri var ise çocuğun saçları da kıvırcık olabilir. Saçın yapısı genetiktir.

2 Beğeni

Genetik faktörler benim babam kıvırcık idi bende kıvırcığım

3 Beğeni

Saçta bulunan keratin bağlarının sıkı olmasından dolayı bazı saçlar kıvırcık olur. Saça ısı vererek bu bağlar açılır ve saç geçici olarak düz olabilir. İşlemin etkisi geçince keratin bağları tekrar sıkılaşır ve saç yine kıvırcık olur.

3 Beğeni

Genetik yani aileye bağlı olduğunu düşünüyorum çünkü anne yada baban kıvırcık olursa yüksek ihtimal ile sizde kıvırcık saçlı olursunuz.

3 Beğeni

aslındadoğuştan genetik olan bir olaydır bu sonradan meydane geldiğini düşünmüyorum

3 Beğeni

Saçı kıvırcık yapan olay genetik yapıdır doğuştandır. Fakat bunu yapay yollarla da kıvırcık yapılabiliyor.

2 Beğeni

saçların kıvırcık olması da düz olması da dalgalı olması da insanın geninde gelir. Yani genetiktir . Anne veya babanın bir özelliğidir.

1 Beğeni

Genotip sıralamasından kaynaklı olduğunu duymuştum gen sıralaması saç tipini bile belirliyor ya

2 Beğeni

Genellikle sac tipiyle alakali bazi kisilerin saci kivircik bazilarinin ise duz olabilir sac tipiyle alakali

1 Beğeni

Bu fiziki bir özelliktir çoğu fiziki özelliğimiz gibi buda genlerden gelmektedir tabikide.

2 Beğeni

Saç bu istediğin gibi şekil verip değiştirebilirsin kafana göre :clown_face: kafana şapkadan başka birşey takma :cowboy_hat_face:

2 Beğeni

Bazı saçlar genetik olarak kıvırcıktır. Kıvırcık saç sevmiyorsanız düzleştirici ile düzleştirebilirsiniz. Ancak bu saçlar için zararlı olabilir. Başka bir yöntem ile saç besleyici yağlarla tarayarak az da olsa birkaç saat düz saçlara sahip olursunuz.
Saçlarınızın genetiği kıvırcık değil ise banyo yaptığınız sırada saçınızı kurutmadan ve taramadan çıktığınızda saçların kıvırcık olmasına neden olur. Yanı sıra ıslak saçları örük yaptığında da açtığı zaman kıvırcık olur.

1 Beğeni