Saçlar sabunla mı yoksa şampuanla mı yıkanmalı?

Saçlarım çok dökülüyor ve birçok şampuandan sonra en son bıttım sabunu denemekteyim. Fakat birçok kişi saçı kurutur yıpatır vs. şeyler söylüyor bu konu hakkındaki bilgileriniz nelerdir ?

Doğal sabunlarla saç yıkanabilir ilk sabun sonra şampuan ile yıkanmasında bir sorun olmayacaktır. Ama sadece sabunla yıkandığında saçlar çok sert olacaktır taranması zorlaşacaktır ve saçlar kırılıp yıpranacaktır.

Kesinlikle kukurtlu yesil sabunla sac yıkanmalıdır. Hem dökülmez hemde saçı besler

fakat sabundan sonra şampuan kullanmak ne kadar etkili olur ? Sonuçta yine kimyasal sürmüş oluyoruz

Sabunlar saçları daha çok kurutuyor diye biliyorum. İçeriği temiz ve doğal şampuanlar saç dökülmenize iyi gelebilir içerik açısından daha temiz olanları tercih etmeliyiz saçlarımız için.

şampuanlarda kimyasal maddeler var .bunlarda kepeklenmesene yağlanmasına neden oluyor.saclar yıpranıyor ve dökülmeye başlıyor. Benim tavsiyem zeytin yağlı sabun kullanılmasından yana

Sabunla yıkamak çok sağlıklıdır ve saçımız için köklerini güçlendirir ve daha güçlü olmasını sağlar.ama saçı çok sert yapıyor.Ama tabiki sabun tercih edilmeli

Yaklaşık bir aydır saçımı zeytinyağlı defne sabunuyla yıkamaya başladım başlarda saçımı kalıp gibi sert yapsa da sonradan saçım alıştı sanırım. Eğer yağlı ya da normal bir saçınız varsa doğal sabunları öneririm fakat kuru saçları daha çok kurutabilir. Sabun kullandıktan sonra doğal yağlarla nem taksiyesi yapılmalıdır.

Sarımsaklı doğal şampuanlar var onlardan kullanırsanız saçlarınız güçlenir.

Şampuan yerine sabun kullanan bir çok insan var çünkü bunun daha sağlıklı olduğunu düşünüyorlar. Bu nedenle ikisiyle de yıkayabilirsiniz herkesin saç yapısı farklı bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Saçları yıkamanın iki türlü yöntemi vardır.Genel olarak saçlar şampuanla yıkansa da bazı kesimler sabunla yıkanmanın daha mantıklı olduğunu savunmaktadır.Benim fikrim ise saçları sabunla yıkamak şampuanla yıkamaktan daha faydalıdır çünkü şampuanlarda hemen hemen hepsinde kimyasal maddeler bulunduğundan dolayı saçlarda dökülme veya bazı bölgelerde açılma yapmaktadır.Bu sebepten dolayı erken yaşlarda saç dökülmesini istemediğimden dolayı saçları sabunla yıkamak şampuanla yıkamaktan daha mantıklı geliyor.

saçlar sabunla yıkandığında aşırı sertleşiyor ve taranmayacak hale geliyor. ve saç diplerini bence fazla kurutuyor bu yüzden şampuan daha güzel brnce .

Saçlar sabunla yıkandığı zaman daha iyi. Ama bu sabunlar doğal sabun olacak. Bıttım sabunu gibi. Bıttım sabunu saça çok iyi geliyor sadece başınızı yıkadığınız zaman biraz sertlik oluyor fakat saçlar kuruyunca o sertlik gidiyor kalıcı değil.

evet benimde şuan çok sert yapıyor 1 aydur kullanıyorum ve saçım hep toplu durduğu için saçlar birbirine giriyor bıttım sabunu bitince bunu deneyeceğim teşekkürler :slight_smile:

Saçları sabunla yıkamak saçı sertleştirir bu yüzden beb şampuan ile saçlarımı yıkamayı tercih ediyorum.

saçlar önce sabunla yıkanmalı daha sonra durulanıp şampuanla yıkanmalıdır

ikisiyle

sabun daha ıyı