Saçlarını devamlı farklı renklere boyamak

Saçlarını devamlı farklı renklere boyamak öz güven işareti midir, yoksa öz güvensizlik işareti mi?

Saçları devamlı boyamak ya özgüven işareti yada öz güvensizlik işareti olabilir. Kişiye göre değişir. kimi bireyler saçlarını hangi renge boyarsa boyasın çok güzel olduklarını düşünürler. kimi bireyler de farklı renkleri deneseler de hiçbir rengin kendilerine yakışmadığını düşünüp mutlu olamazlar.

Kişinin kendini nasıl hissettiğine bağlı bir durumdur. Kendini o şekilde iyi hissetmesi bunun en büyük etkenidir.

Benim sürekli yaptığım bir faaliyet saçlarımı fevamlı boyamak aslında zarar veriyor saçlat yıpranıyor aşırı zarar görüyor dökülmeler başlıyor. Sanırım markadan markaya fark var çünkü bazı boyalat saç dökülmesini de durduruyor.

Kadınlar açısından bu konuyu tartışacak olursak, kadınlar depresyona girdiği zaman genellikle ya saçlarını keser yada farklı bir renge boyatır. Depresyona girmeyen kendi isteğiyle saçını boyatan insanlar ise özgüveni yüksek insan olarak bilinir.

Bence hem zararlıdır hem de öz güven eksikliğidir çünkü hem kişi sürekli kimyasala maruz kalıyor hem de kendine sürekli saç rengini yakıştıramadığı için değiştirme gereği duyuyor. Kendinden emin insan saçını sürekli boyatmaz çünkü kendinden emindir ve böyle güzel olduğunu düşünür.

Saçları sürekli farklı renklere boyamak bence bunalım işaretidir çünkü normal bir insan bunu yapmaz çok sık saç rengi değiştirmek saçların yıpranmasına yol açar.