Sadece hatırası var diye gereksiz eşyalar saklanmalı mıdır?

Sadece hatırası, anısı var diye gereksiz bir eşya yıllar boyu saklanmalı mıdır ?

Bence evet, adı üstünde hatıra çünkü birinden hatıra kalmış onu hatırlamak için o yüzden bence saklanmalı.

Tabi saklayabilir. Bizim için özel olan kişiyle güzel hatıraları unutmak istemeyiz sonuçta.

Yani ben luzümsüz eşyaları ne kadar değerli de olsa saklamayı sevmem.Yani o eşya benim için hep kalabalık oluşturur.Şahsen ben saklamam

Gereksiz diyerek o eşyayı önemsiz kılamazsın. Bir toka bile o kişi için derin anlamlar taşır.

gereksiz birşey sadece hatırası var diye kesinlikle saklanmamalıdır ihtiyacınız yoksa ihtiyacınız olan birine verilmelidir.

Ben her şeyi saklıyordum hatırası var diye. Odam tıka basa doluydu bu yüzden. Ama gerek yok bence. Bazı eşyalardan kurtulman lazım.

Hatırası olan her şey saklanmaya değerdir. O anı ve o kişiyi hatırlatır. Özeldir ve manevi olarak değerlidir.

Evet saklanmalıdır çünkü insan unutulmak istemediği gibi unutmakta istemez hem o insandan izler taşır. Buda insandaki farklı duyguların solmasına izin vermez. Böylece insanda her daim o duygular var olur.

Hatıra değeri taşıyan objeler çoğu zaman paha biçilemez özellikleriyle karşımıza çıkabilmekteler. Hatıra objeleri kurutulmuş bir çiçek, tek bir yaprak bile olsa da bir anıyı anımsattırdığı için onu saklayan insan için paha biçilemez bir özellik taşır.

Kişilere göre değişir ama bana kalırsa saklanmalı. İyi ya da kötü yaşamış olduğumuz şeyleri hatırlatır. Güzel duygular hissettirir insana. Tabii kötü hissettiriliyorsa da tutulması psikolojik açıdan iyi olmaz.

Bence saklanmamali o eşyayı ve ya kıyafeti iyice kullanmalı artık yipramali daha sonrada atilmali biseyleri hatira olduğu için saklamak saçmalık her hatira gelen şeyleri sallaya saklaya evde yer kalmadı sonumuz istifcilere donecek :joy::joy::joy:

Şahsen ben yıllarca bir sürü şey saklamış birisiyim. Kutuyu açtıkça insanın içi bir tuhaf oluyor hakkaten. İnsanın içinde buruk bir acı oluyor. Bu yüzden bir miktar kararsızım. Eskiye özlem artıyor ama o günlere asla geri dönülemiyor.

Hatıra eşyalar ömür boyu da saklanabilir ama gereksiz eşya derken bir pipet, bir alışveriş fişi saklamak bana mantıksız geliyor ama saklayan da suç işlemiyor kendi bilir.

Evet atılmaması gerekmektedir bazı eşyaların hatırası yeter .

Bence gereksizdir . Hatırası olan şeyler hafızada kalpte taşınmalı . Diğerleri yayıntı ve çöpten başka bir şey değildir

Anlamı varsa bence zaten gereksiz değildir

hatıra kalpte olsa daha güzel olur. Gereksiz eşya taşımak mantıksız geliyor bana.

Senin için bir anlamı var ki saklıyorsun. O sakladığın şey gereksiz değildir.

İşine yaramıyorsa at.

Sen o kişiyi sadece eşyalarla mı anıyorsun hatırlıyorsun?