Sağlıkçılara Şiddet Son Bulmalı Artık!

Sağlık sen 2020 raporunu açıkladı rapora göre 2020 yılının ilk 6 ayında sağlıkçılara 117 şiddet vakası gerçekleşti. 361 saldırgan olayda yer aldı, Şiddet sorunun artık temel bir sorun haline geldiğini belirten sağlık sen yetkilileri mağduriyetlerin önüne geçilmesi için sağlıkçılara özel koruma yasaları olması gerektiğini vurguladı

Her durumda sinir olup sağlıkçışara sataşan çok sayıda insan var. Sıra beklerken olan olaylardan dolayı çok sinirlenen insanlar var. Tabi bunlar onların şiddet göstermesini haklı bulduğumu göstermez. Ne olursa olsun başka bir insana şiddet uygulamak çok iğrenç bir şey.

İnsanlar sağlıkçılara boşuna sinirleniyor. Yakın çevremde de saldıran bir kız arkadaşa sordum nedeni neydi niye saldırdın diye cevap şu: ‘pat diye babanız kanser ‘ demiş, vay efendim öyle söylememesi gerekirmiş. Hata yok doktorlarda.

Son bulmalı hemen dünyada şiddet. İnsanlara bir şey olsa koşacakları ilk yer sağlıkçılar fakat değerleri bilinmiyor.

Şiddetin hiç bir şekli kabul edilemez. Sağlıkçılara yapılan bu saldırıların önlenmesi gerekir. Bu sorunun çözümlenmesi için sağlıkçılara mutlaka özel koruma yasaları çıkarılmalıdır.

Ben bu 361 kişi ile basıl aynı ülkenin vatandaşı olabiliyorum ? Ve 6 ayda 361 bunlardan binlerce var.

Kesinlikle sağlıkçıların korunması gerek. Millet ona buna sinirlenip sağlıkçıları darp ediyor.
Tedaviyi beğenmiyor hemşireyi dövüyor.
Bunların kesinlikle önüne geçilmesi adına yaptırımlı cezaların gelmesi gerek.

Güçleri anca efendi insanlara yetsin.

Bence de kanun çıkartılmalı.

O saldırganlar bir gün bu sağlık çalışanlarına muhtaç kalcak.

Kesinlikle yasa şart. Önlem alınmadığı sürece bu tür haberleri duymaya devam edeceğiz maalesef.

Türkyiye geneline bakıp analiz ettiğinizde şiddet unsuru insanların kısa yol gibi gördügü bir çözüm aracı olarak gördükleri bi eğilim aslında bunu meslekler arasında ayırt etmeksizin yapabiliyorlar dünya geneline vurduğumuz zamandada bu tür eğlemler her ülkede olmakta ama oranlara bakılacak olursak türkyede yoğunlukda görmekteyiz.Sağlık çalışanlarına bu denli şiddet eğilimleri aslında kişinin yakınına doktorun zarar verdiği veya dokturun işini doğru yapamadığı düsüncesiyle şiddet eğilimine başvuruyor bu tür davranişlar eğitim ve toplumsal kültürel ilişkilerden doğdugunu söyleye biliriz.Halk ibaresiyle diyecek olurşak bu olaya ‘‘sen benim canımı yaktın bende senin’’ gibi bı yaklaşım biçimi olduğundan sonbulması konusu biraz zaman alır.İnsanlara şiddetin hiç bir zaman bir yol bir çare olmadığını aşılamak empatı yeneneğini aşılamakla toplumsal ş
iddet eğiliminin azalmasına olanak sağlıcani düşünmekteyim bunun yanı sıra Kişiye siddetin ülkemiz kosullarında caydırıcı bir cezai islem getirilmesini tekrarlanan şiddet ve suç eğiliminde cezanın yeniden işlenip yükseltilerek şiddet eğilimli kişinin hakkı hürriyetine kısıtlama getirilmesi gerektiğini düşünüyorum bu denlı caydırıcı cezalar neticesinde insanların suça eğilimi bir yol aracı olarak şiddeti kullanmasının azalmasında yardımcı bir etken olucağı kanatindeyim.Saygılar…

Görev nbaşındaki memura uygulanan şiddetin cezası türüne göre müebet olmalı bence sonuçta onlar orda babasının hayrına durmuyo onlarınkide bir can

Öyle bir hale geldik ki her yerde bir saldırı, güç kullanma, bir mesleğe karşı saçma saldırılar görmeyelim, duymayalım. Her zaman oluyor ve maalesef eğitimle düzelmeli bu işler kanunla değil.

Yeter artık bu kadar gelişmiş bir ülkede böyle salak şeyler yapan insamlar olduğh zaman ülke dış ülkelerden kötü gözüküyo artık böyle şehlerin durması gerekiyor

Artık şu dönemde bile sağlıkçılara şiddet uygulayanların değil elleri bütün kemikleri teker teker kırılsın inşallah, Sağlıkçılar bizim kanımız canımız şuan da. Bu yüzden bunu yapanlara en ağır cezalar verilmeli gerekirse 1 değil 3 kere ağırlaştırılmış müebbet verilmeli. Allah sağlıkçılara şiddet uygulayanları ıslah etsin.

Gerçekten bunu yapan insanlarda akıl, fikir, ahlak hiçbir şey kalmamış artık.

Benim böyle canavarca şeylere kalkışan insanlara tek sözüm ‘‘ALLAH ISLAH ETSİN’’ den ibarettir. Yaptıkları yanlarına kar kalmamalı hiçbir şekilde. Yazık…

şu dönemde sağlıkçılara şiddet ne demek ya bizim için ailelerinden ayrılıyorlar sabah akşam hastanede çalışıyorlar ve virüs olabilirler bunu göze alıp hala çalışıyorlar son olarak sağlıkçılara şiddet son bulsun artık

Şiddetin her türlüsüne karşıyız ancak sağlık sistemimizde bence ciddi sorun var çok fazla hasta düşüyor bir doktora ve onlarda insanlardan bıkıp kötü davranmaya başlıyorlar.

Bizim için bu kadar çalışan çabalayan sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz karşılık bu mu?Çok yazık.

bence de yasa çıkarılmalıdır. bu şekilde olmaz. müşteri her zaman haklıdır dedik mesela hastaneye giden 3 kişiden 2 si normal değil. bazen bizim istemediğimiz şeyler olabiliyor ama bunun acısını sağlıkçılardan çıkaramayız. biz onlara muhtacız onlar bize. bu şekilde ilerliyor ama biz onlara el kaldırırken onlar hiçbir şey yapmıyor. işte OKUMUŞ İNSANLARLA CAHİLLER ARASINDAKİ FARK!!!